جستجو در وب سايت
جهت جستجوی کلمات در بخشهای متفاوت وب سايت از جمله اخبار ، مقالات ، ياداشت روز ، انجمن ها و ...
اوقات شرعي
آب و هوا
weather.ir is down
عضویت در سرویس خبری

آمار بازدیدکنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه : 7843
بازديدکنندگان امروز : 522
کل بازديدکنندگان : 13618577
بازديدکنندگان آنلاین : 1
زمان بارگزاری صفحه : 0/1562 ثانیه
موقعیت : صفحه اصلی > دبيرخانه شوراي نظام پيشنهادها > آئین نامه ها،دستورالعمل ها و شیوه نامه ها > آئین نامه داخلی 

ملت ایران در بیست و دوم بهمن حجت را بر همه تمام کرد.مقام معظم رهبری

آئین نامه داخلی

 

باسمه تعالی

پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش

"آیین نامه داخلی"
شورای نظام پذیرش و بررسی پیشنهادهای پژوهشگاه

 

در اجرای بند1-3 آیین نامه شورای نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها به شماره58/710 مورخ 6/8/81 وزارت آموزش و پرورش، آیین نامه داخلی اين شورا در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش به شرح زیر است:

 
ماده1- جلسات عادی شورا مطابق بند 2 دستورالعمل اجرایی نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها به شماره 4/710  مورخ 23/1/82، هفته‌ای یک بار در خارج از ساعات اداری برگزار می شود. در مواردی که نیاز به تشکیل جلسات فوق العاده باشد، دبیر شورا نسبت به دعوت از اعضاء و تشکیل جلسه اقدام خواهد کرد.
 
ماده2- دستور جلسه، توسط دبیر تعیین و ابلاغ می شود.
تبصره: هر یک از اعضای شورا می‌توانند موضوعات پیشنهادی خود را برای طرح در جلسه در اختیار دبیر شورا قرار دهند تا پس از مشورت با اعضاء و تأیید آنها در دستور جلسات بعدی قرار گیرد.
 
ماده3- دبیر شورا برای تشکیل جلسات و شرکت اعضاء در جلسه به صورت رسمی دعوت بعمل خواهد آورد. دعوت نامه به همراه مستندات مربوط 48 ساعت قبل از زمان تشکیل در اختیار اعضاء قرار می‌گیرد در موارد اضطراری که ارسال دعوت نامه و مستندات آن در مهلت مقرر امکان پذیر نباشد، ضمن مطلع نمودن اعضاء به هر نحو ممکن تا یک روز قبل نسبت به ارسال آنها اقدام خواهد شد.
 
ماده 4- جلسات شورا با حضور نصف بعلاوه یک اعضای آن رسمیت می یابد. هر مصوبه با آرای موافق نصف بعلاوه یک اعضاي حاضر اعتبار می‌یابد و قابل اجراست. در صورت تساوی آراء، طرفی که رئیس شورا با آن هم رأی بوده است، مصوب تلقی می‌شود.
 
ماده5- برای تصویب هر یک از موضوعات مطروحه، رأی‌گیری جداگانه‌ای صورت می‌گیرد. این رأی‌گیری به تشخیص اعضا می تواند به صورت آشکار و مخفی، و یا کتبی و شفاهی باشد.
 
ماده6- هر یک از صورتجلسات شورا باید دارای مشخصاتی از قبیل:« عنوان، شماره، تاریخ، ساعت، فهرست حاضرین، فهرست غایبین، پی‌گیری مصوبات جلسه قبل، خلاصه مذاکرات، اهم مصوبات، دستور جلسه بعدی، نام و نام خانوادگی امضاء کنندگان و تاریخ آن، ... باشد.
تبصره: هر یک از صورت جلسات پس از امضای حاضرین از طریق دبیرخانه شورا برای همه اعضاء ارسال می شود و مصوبه‌های شورا که در صورت جلسه با ذکر موضوع، مهلت پیگیری و مسؤول پیگیری مشخص می‌شود، باید به اطلاع غائبین جلسه نیز رسانده شود.
 
ماده 7- اعضای شورا شخصاً در جلسات شرکت می‌نمایند و چنانچه به هر دلیلی نتوانند در جلسه شرکت کنند باید، مراتب را قبلاً به دبیرخانه شورا اطلاع دهند.
تبصره: چنانچه هر یک از اعضای شورا در هر دوره شش ماهه 3جلسه متوالی یا 5 جلسه متناوب غایب شوند، در جلسه شورا مطرح و با رأی اکثریت اعضاء و موافقت رئیس شورا نسبت به ادامه عضویت وی در شورا تصمیم گیری خواهد شد. تشخیص موجه بودن یا نبودن غيبت‌ها بر اساس گزارش دبیر شورا بر عهده رئیس شورا خواهد بود.
 
ماده 8- دبیر شورا می‌تواند از صاحبنظران، پژوهشگران و علاقمندان مسایل مربوط به نظام پیشنهادها بر اساس دستورات و موضوعات مربوطه از داخل یا خارج پژوهشگاه به جلسات شورا دعوت نماید.
 
ماده 9- به استناد بند 1-3 آیین نامه شورا، دبیرخانه شورا باید در محل مناسبی که پژوهشگاه در اختیار قرار خواهد داد مستقر ‌شود.
تبصره يك: دبیرخانه شورا امور مربوط به پذیرش و دریافت پیشنهادها، ثبت و اعلام وصول، ضبط و نگهداری سوابق مکاتبات و پیشنهادها، تعیین ساعات تشکیل جلسات، تنظیم صورت جلسات، بایگانی و اطلاع‌رسانی شورا را بر عهده خواهد داشت.
تبصره دو: اتاق، امکانات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، دفتر اندیکاتور، کد ارسال و مراسلات، کد اموال، كمد کتابخانه و غیره به دبیرخانه اختصاص خواهد یافت.
 
ماده 10- در اجرای بند ب ردیف 1-3 آئین نامه فوق‌الذكر، شورای پژوهشگاه نسبت به تشکیل کمیته‌های فرهنگی، کارشناسی و اجرایی و تصویب شیوه‌نامه های مربوطه و نیز مسؤولیت نظارت و کنترل عملکرد آنها را بر عهده خواهد داشت.
 
ماده 11- شورا پژوهشگاه موظف است، در پایان هر شش ماه یک نشست با حضور صاحب نظران، کارکنان، کارشناسان و اعضای هیأت علمی پژوهشگاه به منظور هم اندیشی، تبادل اطلاعات و تجارب و ارائه گزارش از روند فعالیت ها و چالش های فرارو و راههای برون رفت از آنها را برگزار نماید.
 
ماده12- مصوبات شورا پس از تأیید رئیس پژوهشگاه قابل اجرا خواهد بود.

این آیین نامه در 12 ماده و 5 تبصره در جلسه مورخ 6/5/88 به تصویب شورا رسید.

محل امضای اعضای شورا:
آقای علاءالدین کیا       آقای عبدالعظیم حکیمی
آقای اصغر فرهودی       آقای محمد مخاطب
خانم مریم کاظمی       آقای حجت ا… راغب
آقای عبرت ا… وحدانی

 

© کليه حقوق اين سايت طبق قوانين نرم افزاری مربوط به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مي باشد.