جستجو در وب سايت
جهت جستجوی کلمات در بخشهای متفاوت وب سايت از جمله اخبار ، مقالات ، ياداشت روز ، انجمن ها و ...
اوقات شرعي
آب و هوا
weather.ir is down
عضویت در سرویس خبری

آمار بازدیدکنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه : 6836
بازديدکنندگان امروز : 477
کل بازديدکنندگان : 13618532
بازديدکنندگان آنلاین : 1
زمان بارگزاری صفحه : 0/1563 ثانیه
موقعیت : صفحه اصلی > دبيرخانه شوراي نظام پيشنهادها > گزارش فعالیت ها و مصوبات > اهم فعاليت ها 

ملت ایران در بیست و دوم بهمن حجت را بر همه تمام کرد.مقام معظم رهبری

اهم فعاليت ها

  

گزارش فعالیت‌ها و نحوه برگزاری انتخابات سومین دورة شورای پذیرش و بررسی پیشنهادها در پژوهشگاه

 
مقدمه
 
نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها یکی از ساز و کارها و ابزارهای مهم مدیریت مشارکتی و مدیریت کیفیت جامع محسوب می‌شود. چنانچه این نظام به درستی طراحی و استقرار و اجرا شود، می‌تواند، زمینه تبادل اندیشه‌ها، تجارب و اندوخته های فکری و علمی را مهیا سازد و گنجینه گران بهایی برای ارایه ایده‌ها، ابتکارات، خلاقیت‌ها، روش‌های حل مسایل، نوآوری‌ها و بهبود فعالیت‌ها و نتایج پژوهشگاه باشد. این نظام زمینه هم‌فکری، هم‌اندیشی، مشورتی، هم آموزی و همکاری‌های چند جانبه را فراهم می‌آورد و نقش کلیدی در توسعه منابع انسانی و ارتقای کارایی و اثربخشی دارد.
 
بر این اساس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در راستای استمرار و بهبود فعالیت‌های نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها و پس از استعلام از دبیرخانه شورای مرکزی در وزارت متبوع و بنا به تأکیدات ریاست محترم پژوهشگاه سرکار خانم دکتر نیک‌صفت تصمیم گرفت انتخابات سومین دوره شورای پذیرش و بررسی پیشنهادها را در پژوهشگاه را برگزار نماید. به یاری خداوند سبحان و با حضور پرشور همکاران این انتخابات در مورخ 20/12/87 در ساختمان مرکزی پژوهشگاه برگزار شد. خلاصه‌ای از فعالیت‌ها و نحوه برگزاری آن در سه دسته: فعالیت‌های قبل از برگزاری انتخابات، فعالیت‌های روز انتخابات و فعالیت‌های پس از برگزاری انتخابات به همراه پیشنهادها به شرح زیر ارایه می‌شود:

 
فعالیت‌های قبل از برگزاری انتخابات:

 
به منظور برگزاری انتخابات سالم، با نشاط و با حضور حداکثری کارکنان در آن فعالیت‌ها و اقدامات زیر قبل از برگزاری انتخابات انجام شد:
 
1- پی‌گیری و دریافت اسناد و سوابق نظام پیشنهادها اعم از آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، مقالات، نتایج همایش‌ها و نیز فعالیت‌های انجام شده دوره قبل در پژوهشگاه و مشورت و همفکری با اعضای شورای قبل برای برگزاری دوره جدید
 
2- مکاتبه ریاست محترم پژوهشگاه با دبیر شورای مرکزی نظام پیشنهادها مستقر در مرکز برنامه‌ریزی، نظارت راهبردی و تحول بنیادین در آموزش و پرورش وزارت متبوع طی‌نامه شماره 51/5886/900 مورخ 8/8/87 در خصوص استمرار فعالیت‌های فعلی شورا که مهلت دو ساله آن به اتمام رسیده است و انجام تمهیدات ضروری برای تشکیل شورای جدید و پی‌گیری دریافت پاسخ آن طی نامه شماره 21/1455/180 مورخ 19/11/87 مبنی بر این که دوره شورای پذیرش و بررسی پیشنهادها 2 ساله بوده و مهلت قانونی به اتمام رسیده است و پژوهشگاه باید براساس بند 2 و 3 بخشنامه شماره 58/710 مورخ 6/8/81 ضمن تشکیل هیأت برگزاری انتخابات، سه نفر از کارکنان را انتخاب نماید تا به همراه کسانی که ریاست محترم پژوهشگاه منصوب می‌نماید، شورای پذیرش و بررسی پیشنهادها در پژوهشگاه راه‌اندازی و به فعالیت‌هایش ادامه دهد.
 
3- هماهنگی با ریاست محترم پژوهشگاه و دریافت رهنمودها و نظرات ایشان برای برگزاری سومین دوره انتخابات شورا.
 
4- مشورت با کارکنان و اعضای قبلی شورا در خصوص فرآیند و چگونگی برگزاری انتخابات و گزینش اعضای هیأت برگزاری انتخابات که بیش از 10 نفر داوطلب همکاری در برگزاری انتخابات بودند.
 
5- انتصاب مدیر حوزه ریاست پژوهشگاه به عنوان رئیس هیأت برگزاری انتخابات و صدور ابلاغ ایشان توسط ریاست محترم پژوهشگاه.
 
6- انتخاب اعضای هیأت برگزاری انتخابات و معرفی به ریاست محترم پژوهشگاه برای صدور ابلاغ آنها برای همکاری در برگزاری و اجرای آن.
 
7- تشکیل هیأت برگزاری انتخابات و برگزاری بیش از 2 جلسه رسمی و چندین جلسه غیررسمی و تهیه برنامه‌های تبلیغاتی، اطلاع رسانی، شرایط ناظر شدن، نحوه رأی دادن و شمارش آرا، تعیین هیأت نظارت، تهیه و تدوین اهداف و وظایف شورا و ترکیب آن و آگاهی رسانی هر یک از آنها.
 
8- تهیه و تدوین فرم ثبت‌نام داوطلبان عضویت در شورا و ارسال آن به معاونت‌ها، پژوهشکده‌ها و مدیریت‌ها و گروه‌های ذی‌ربط برای تکمیل وعودت به دبیرخانه هیأت.
 
9- تهیه اسامی داوطلبان سومین دوره شورا در پژوهشگاه و ارسال به معاونت‌ها، پژوهشکده‌ها، مدیریت‌ها و گروه‌های پژوهشی برای اطلاع‌ همکاران جهت انجام تبلیغات و معرفی هریک.
 
10- تهیه وتدوین برگه رأی گیری ممهور به مهر پژوهشگاه و امضای رئیس هیأت و پیش‌بینی صندوق مناسب برای اخذ آرای همکاران.
 
11- پیش‌بینی فضای مناسب برای انتخابات و صحنه‌آرایی آن.
 
12- هماهنگی با ریاست محترم پژوهشگاه جهت ایراد سخنرانی در روز انتخابات و نیز یکی از اعضای قبلی برای ارایه گزارش عملکرد.
 
13- دریافت فهرست اسامی همکاران پژوهشگاه برای کنترل و نظارت رأی دهندگان، پیش‌بینی تابلویی برای نصب اسامی داوطلبان در آن و نیز تهیه برگ وکالت برای کسانی که نمی‌توانند به صورت حضوری در انتخابات شرکت نمایند و . . .
 
14- هماهنگی با روابط عمومی برای ضبط برنامه روز انتخابات و . . .
 
 
فعالیت‌های روز برگزاری انتخابات

 
پس از تلاوت قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی ایران در روز انتخابات فعالیت‌های زیر صورت گرفت:
 
1- بیان اهداف و چگونگی برگزاری انتخابات شورا، نحوه رأی دادن و آرا توسط رئیس هیأت برگزاری انتخابات
 
2- ارایه گزارش از عملکرد شورای قبل توسط یکی از اعضا مبنی بر دریافت 51 پیشنهاد و داوری آنها و انتخاب 7 پیشنهاد قابل قبول و تهیه و تدوین زمینه‌ها و موضوعات پیشنهاد در پژوهشگاه، شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های ارزشیابی و امتیازدهی و محاسبه پاداش پیشنهادها و همراه با بیان موانع و محدودیت‌های پیش‌رو
 
3- سخنرانی ریاست محترم پژوهشگاه دربارة ضرورت‌ها ودلایل توجه به نظام پیشنهاد‌ها در پژوهشگاه از جمله، مشورت‌گیری، توجه به نظرات جمعی، افزایش تعلق‌خاطر و انگیزه کارکنان، بهبود فعالیت‌ها و برنامه‌ها، افزایش دامنه مشارکت در شناسایی و حل مشکلات پژوهشگاه و . . .
 
4- معرفی داوطلبان به مدت 5 دقیقه و اعلان فعالیت‌ها و برنامه‌های هریک بعد از انتخاب شدن و عضویت در شورا
 
5- رأی گیری، شمارش آرا و تدوین صورت جلسه مربوطه به شرح پیوست
 
 
فعالیت‌های پس از برگزاری انتخابات

 
1- اعلام اسامی داوطلبان با توجه به آرای کسب شده و براساس بیشترین و کمترین رأی برای اطلاع همگان
 
2- با توجه به این که 2 نفر از همکاران رأی مساوی بدست آورده بودند، یکی از آنها به قید قرعه‌ به عنوان عضو شورا و دیگری بخاطر احترام به آرای همکاران توسط ریاست محترم پژوهشگاه به عنوان دبیرشورا منصوب شدند.
 
3- تهیه وتدوین ابلاغ هر یک از اعضای منتخب، دبیر، مشاور و نماینده ریاست پژوهشگاه در شورا و امضا و صدور ابلاغ آنها توسط ریاست محترم
 
4- پیش‌بینی زمان تشکیل اولین جلسه شورا در ابتدای سال جدید و آغاز رسمی آن با حضور اعضای منتخب و منصوب
 
5- تهیه و تدوین گزارش عملکرد و نحوه برگزاری انتخابات جهت ارسال به دبیرخانه شورای مرکزی
 

پیشنهادها:


1- توصیه می‌شود، پژوهشی با عنوان: «بررسی وضعیت موجود نظام پیشنهادها در آموزش و پرورش با رویکرد شناخت آسیب‌ها و ارایه راه‌کارها» طراحی و اجرا شود.
 
2- نماینده‌ای از شورای مرکزی نظام پیشنهادها در هنگام رأی گیری و در روز انتخابات به دستگاه‌ها معرفی شود.
 
3- درباره رأی گیری، رأی دادن، شمارش آرا، شرایط داوطلبان، و . . . شیوه‌نامه‌ای تهیه و به شورای پذیرش و بررسی پیشنهادهای مستقر در دستگاه‌ها ارسال شود.
 
4- هم‌اندیشی و همایش‌ سالانه‌ای توسط شورای مرکزی طراحی و هر ساله اجرا شود، تا ضمن تبادل اندیشه‌ها و تجارب، یافته‌های جدید مطرح و به کار گرفته شود.
 
5- برنامه‌ای برای تعامل و ایجاد ارتباط مؤثر با معلمان، و نظام پیشنهادهای سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها تدارک و اجرا شود.
 

 
 
صورتجلسه انتخابات سومین دوره شورای پذیرش و بررسی پیشنهادها در پژوهشگاه

 
در تاریخ 20/12/87 از ساعت 10 تا 13 در سالن اجتماعات پژوهشگاه سومین دوره این شورا برگزار و افراد ذیل به ترتیب حائز بیشترین و کمترین رأی شدند.
 
1- جناب آقای عبرت اله وحدانی   53 رأی
 
2- سرکار خانم مریم کاظمی   40 رأی
 
3- جناب آقای فرهودی   32 رأی
 
4-  جناب آقای حکیمی    32 رأی
 
5-  جناب آقای بیژن دارایی   30 رأی
 
6-  جناب آقای بهنام حکمتی   24 رأی
 
7- جناب آقای دکتر علیزاده   18 رأی
 
8-  جناب آقای قمی     11 رأی
 
9- جناب آقای حقیقت‌خواه   5 رأی

 

هیأت اجرایی و نظارت بر انتخابات:
 

جناب آقایان: علاء الدین کیا ، سعید پورمحمدی، محمد مخاطب، علی عربانی دانا و عباس دالوند.
 
سرکار خانم‌ها: حقگو، اصغری و امینی‌نسب.

 

 

© کليه حقوق اين سايت طبق قوانين نرم افزاری مربوط به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مي باشد.