صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
يکشنبه ٠٤ فروردين ١٣٩٨
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار > اخبار جديد 
اخبار > "پايان عمليات ورود داده هاي مرحله مقدماتي تيمز 2019 "


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر عبدالعظیم کریمی ، مدیر مركز ملي مطالعات تيمز و پرلز اعلام نمود:

"پايان عمليات ورود داده هاي مرحله مقدماتي تيمز 2019 "

مرحله مقدماتي تيمز 2019 Field test TIMSS در ايران با شركت بيش از 2500 دانش آموز در پايه چهارم و هشتم ( از 27 استان ) در اسفند ماه 96 اجرا گرديد. پس از جمع آوري اسناد و تصحيح و نمره گذاري Scoring سوالات پاسخ ساز و انجام عمليات ورود داده ها Data Entering و مراحل كلين clean و لينكيج Linkage ، خروجي فايل هاي الكترونيكي داده ها طبق دستور العمل و زمان بندي مركز داده پردازي هامبورگ آلمان ( وابسته به IEA) در سايت https://webftp.iea-dpc.org/DPC ‌ بارگذاري و سند مدارك ( به پيوست) در دو پايه چهارم و هشتم دريافت گرديد.

نتايج داده هاي ارسالي كشور ايران به همراه داده هاي 60 كشور ديگر بعد از پردازش و تحليل شاخص هاي روان سنجي به صورت گزارش آلمانك به تفكيك سوالات و تعيين درجه دشواري و قوه تمييز و و ساير شاخص هاي روان سنجي در سپتامبر 2018 به كشورهاي عضور ارسال خواهد شد. اين گزارشها مقدمه ايي براي نهايي سازي مواد آزمون تيمز اصلي 2019 خواهد بود كه مراحل اجرايي آن ( ترجمه و آماده سازي و نمونه گيري و ...) از آذرماه 97 آغاز و تا مرداد 98 ادامه خواهد داشت.

در ضمن پنجمين اجلاس هماهنگ كنندگان ملي National Research Coordinator (NRC) مطالعه تيمز 2019 از تاريه 12 لغايت 17 اگوست 2018 برابر با 21 لغايت 26 مرداد 97 با دستور كار بررسي و نهايي سازي مواد آزمون ( سوالات رياضي و علوم ) و پرسشنامه هاي دانش آموز و مدير مدرسه و معلم و والدين مرحله اصلي تيمز ( به پيوست) 2019 با حضور كارشناسان كشورهاي عضو و مديران علمي مركز مطالعات بين المللي تيمز و پرلز ( از بوستون كالج آمريكا) و مديران داده پردازي DPC ‌ آلمان و آمار و نمونه گيري كانادا SC و مديران اجرايي و مالي IEA برگزار خواهد شد.

مركز ملي مطالعات تيمز و پرلزدانلود فايل : Binder1.pdf ( 300KB )


١٦:١١ - سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٣٧٦    /    تعداد نمایش : ١٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك