صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار > اخبار جديد 
اخبار > "بهره­ مندی از قالب­ های متنوع اطلاع­ رسانی در اشاعه و نشر تولیدات فکری پژوهشگاه"


  چاپ        ارسال به دوست

در ششمین جلسه شورای نشر پژوهشگاه مصوب گردید:

"بهره­ مندی از قالب­ های متنوع اطلاع­ رسانی در اشاعه و نشر تولیدات فکری پژوهشگاه"

بهره­ مندی از قالب­های متنوع اطلاع ­رسانی در اشاعه و نشر تولیدات فکری پژوهشگاه

ششمین جلسه شورای نشر پژوهشگاه بعد از ظهر روز سه ­شنبه مورخ 98/5/15 در سالن جلسات طبقه هفتم  از ساعت 14 الی 16با حضور آقای دکتر فرهاد کریمی -رئیس پژوهشگاه و رئیس شورا، دکتر مظاهری -دبیر شورا و دیگر اعضای آن: آقایان دکتر خوش ­خلق، دکتر رمضانی، دکتر قمری، دکتر آرمند، دکتر سلسبیلی و خانم­ دکتر هاشمی برگزار گردید. در این جلسه اقای دکتر کلانتری ،سرپرست محترم مرکز پژوهشی تبریز از طریق ویدئو کنفرانس در جلسه حضور داشت.

در ابتدای این جلسه آقای دکتر کریمی  ضمن خیر مقدم به اساتید و اعضای محترم شورا که از مراکز پژوهشی  و آموزش عالی  دیگر دعوت شده اند ،بر تلاش شورای نشر جهت نشر، اشاعه و اطلاع­رسانی تولیدات علمی و پژوهشی اعضای پژوهشگاه و رساندن پیام و محتوای آنها به مخاطبان موردنظر تاکید نمود. ایشان اذعان داشت که سیاست پژوهشگاه،اشاعه منطقی نتایج تحقیقات و تمهید زمینه برای کاربست آنهاست و  به گونه­ای برنامه ­ریزی شود که علاوه بر انتشار تعدادی از گزارش­های پژوهشی در قالب کتاب، بهره ­مندی از قالب تک­ نگاشت­ها، چکیده تفصیلی، چکیده مدیریتی و سیاستی و درگاه اینترنتی پژوهشگاه نیز در دستور کار قرار گیرد. در بخش دیگری از این جلسه بر گسترش دامنه کاری کمیته اشاعه و کاربست یافته­ های پژوهشی پژوهشگاه اشاره  نمود و  مقرر شد آن کمیته به صورت منظم جلسات مربوط را برگزار و فعالیت مضاعفی را با توجه به افزایش حجم تولیدات پژوهشگاه، از سر بگیرد.

در این جلسه علاوه بر اشاره به قالب های  متنوع نشر و استفاده از آنها در نشر اطلاعات موردنظر، مشخصاً بحث تک­ نگاشت­ها مورد واکاوی و تببین قرار گرفت و فرایند کاری و مراحل آن از شروع کار توسط عضو پیشنهاد ­دهنده در پژوهشگاه، تا مرحله انتشار آن، تعیین گردید.

در ادامه این جلسه –که بخش اعظمی از وقت جلسه را به خود اختصاص داد ،به بررسی درخواست­های واصله ( انتشار گزارش پژوهش­های انجام شده در قالب کتاب)، تصمیم­ گیری در خصوص آثار و تعیین داور برای آثار تایید شده در شورا، پرداخته شد. همچنین تصمیم­ گیری در خصوص دو مورد از آثار واصله نیز که از نظر محتوایی با دیگر تولیدات منتشر شده و در اختیار، مشابهت محتوایی داشتند، منوط به بررسی مجدد و استعلام دبیرخانه شورا از مراجع مربوط و مقایسه محتوایی با آن آثار شد.

شورای نشر پژوهشگاه بر اساس آیین­نامه جامع نشر(بازنگری شده در بهار 1398) با ترکیبی از افراد متخصص و مرتبط  و با ابلاغ اعضای آن توسط  رییس پژوهشگاه، تشکیل و جلسات آن نیز بر اساس حجم آثار واصله و دستور جلسه، به صورت ماهانه و یا دو ماه یکبار برگزار می­گردد. ماموریت این شورا ، انتشارات و تولیدات پژوهشگاه اعم از کتاب، مجله، لوح فشرده و غیره است. در حال حاضر مسئولیت محتوایی مجلات به هیات تحریریه و سردبیران واگذار شده است. 


٠٩:٥٠ - شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٤٧٠٩    /    تعداد نمایش : ١١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك