صفحه اصلينقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار > اخبار جديد 
اخبار > " در خصوص مواجهه با ویروس کرونا "


  چاپ        ارسال به دوست

مجموعه مقالات،گزارش های تحلیلی و یادداشت های منتشر شده توسط پژوهشگاه :

" در خصوص مواجهه با ویروس کرونا "

مقدمه :

در روزهای پر التهاب و اضطراب و سردرگمی سیاستمداران و سیاستگذاران در تمامی کشورها و اکثریت نهادها ؛ نسبت به چگونگی مواجهه کارآمد توأم با چیرگی نهایی بر بیماری همه گیر ناشی از ویروس منحوس کروناCoronavirus (COVID-19)، چشم امید همگان بعد از امدادهای همیشگی الهی به قلم تدبیر و نسخه تجویز اندیشمندان و پژوهشگران جوامع بویژه در ایران اسلامی بوده و هست .

در این میانه جامعه تعلیم و تربیت کشور با 16 میلیون مخاطب مستقیم و قریب به 24 میلیون مخاطب غیر مستقیم و جمعا با چهل میلیون مخاطب فعال یعنی معادل  نیمی از جمعیت کشور دچار چالشی بزرگ در موضوع تحقق اهداف آموزشی و پرورشی برنامه­ ریزی شده در نیمه­ دوم برنامه یکساله تحصیلی خود شد .

این پیشامد تأمل برانگیز پیشاهنگان عرصه علم و پژوهش را برآن داشت تا به مدد اندیشه ­های متعالی  و امید آفرین با ارائه نظرات کاربردی و راهکارهای عملیاتی، گام­هایی استوار در مسیر تبدیل تهدیدهای مخرب به فرصت­ های مغتنم بردارند .

پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش به عنوان مرجع مدیریت و برنامه ریزی حوزه پژوهش و متولی ساماندهی آراء و اندیشه­ های انباشته با رویکردهای متفاوت و متعدد در راستای مواجهه مطلوب و اثربخش با بحران­ها و حوادث پیش آمده و بر اساس وظایف ذاتی خود کوشید تا با تبیین صحیح مشکلات و تشریح کامل مسائل، مشارکت فعال صاحبنظران، پژوهشگران، اندیشمندان و کارشناسان را به منظور ارائه راهکارها و پیشنهادهای مقبول و مساعد در ابعاد و زمینه­ های گوناگون و از مناظر مختلف جلب و ماحصل آن را در اختیار سیاستگذاران و دست اندرکاران آموزش و پرورش قرار دهد.

این گزارش در حقیقت انعکاسی از فعالیت­های انجام شده در راستای تحقق مفاد مورد اشاره اعم از مجموعه مقالات،گزارش­ های تحلیلی و یادداشت­ های منتشر شده توسط پژوهشگاه مطالعات در مواجهه با  بیماری کووید  19 -Coronavirus (COVID-19)است .

 

علاقمندان برای مشاهده و دریافت این مجموعه گزارش ها به لینک زیر مراجعه فرمایند:

دریافت مجموعه مقالات،گزارش های تحلیلی و  یادداشت های منتشر شده   توسط پژوهشگاه " در خصوص مواجهه با ویروس کرونا "


١٢:٠٩ - جمعه ٣٠ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٤٩١٠    /    تعداد نمایش : ١٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك