صفحه اصلينقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار > اخبار جديد 
اخبار > دوازدهمین همايش بين‌المللي “ علوم ورزشی: Sport Sciences "


  چاپ        ارسال به دوست

با مشارکت فعال پژوهشكده كودكان استثنايي برگزار گردید:

دوازدهمین همايش بين‌المللي “ علوم ورزشی: Sport Sciences "

 

 

 

دوازدهمین همايش بين‌المللي “ علوم ورزشی: Sport Sciences" به همت پژوهشگاه تربيت بدني در تاريخ هاي1399/8/19 لغايت 1399/8/22 بصورت مجازی برگزار گرديد. در پنل هاي تخصصي اين همايش، سخنرانان داخلی و خارجی به ارائه مقالات انگليسي و فارسي پيرامون موضوعات تخصصي حوزه تربیت بدنی ‌پرداختند.

یکی از پنلهای تخصصي به موضوع تربيت بدني ويژه (ورزش براي افراد با نيازهاي ويژه) به ميزباني پژوهشگاه تربيت بدني و سازمان آموزش و پرورش استثنايي پرداخته است که در روز پنج‌شنبه 1399/8/22 برگزار گرديد. دكترحسن دانشمندي، دكتراصغر دادخواه، دكترمژگان فرهبد، دكتر ماندانا فرجي و دكتر علي كاشي اعضا هيأت رئيسه پنل را تشكيل دادند.

 عناوين سخنراني‌های این پنل عبارت بودند از: «مقايسه اثر ايروكامبت و كانا بر بهبود نشانگان كودكان مبتلا به اختلالات طيف اوتيسم»، «تأثير برنامه‌هاي آموزش فراگير، در مدارس ابتدايي بر رشد حركتي، اجتماعي و عاطفي دانش‌آموزان كم‌توان»، «استفاده از اورتز در آسيبهاي ورزشي»، «فراگيرسازي در آموزش و پرورش ايران»، «تأثير تمرين در آب بر تعادل و قدرت فلكسور پا در دختران فلج مغزي» و «تأثير بازيهاي مجازي بر تعادل و عملكرد اندام تحتاني كودكان مبتلا به سندرم داون».

 سخنران ويژه اين پنل جناب آقاي دكتر عظيم عراقي معاون تربیت بدنی، سنجش و سلامت سازمان آموزش و پرورش به نمايندگي از طرف رياست سازمان عملكرد سازمان در سالهاي اخير در زمينه تربيت بدني مدارس را تشریح نمود. همچنين سركارخانم دكتر فرهبد در سخناني به نقش و اهميت تربيت بدني در دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه چه در مدارس استثنايي و چه در مدارس پذيرا در طرح فراگير پرداخت.

در پايان همايش مقرر شد نشستي تخصصي در ارتباط با اهميت درس تربيت بدني جهت دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه بخصوص در ايام مواجهه با بيماري covid-19با همكاري سه جانبه پژوهشكده كودكان استثنايي، پژوهشگاه مطالعات تربيت بدني و سازمان آموزش و پرورش استثنايي و به ميزباني پژوهشكده كودكان استثنايي به مناسب هفته پژوهش برگزار گردد.


١٢:٣٣ - شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٤٩٨٦    /    تعداد نمایش : ٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي|تماس با ما|پست الكترونيك