صفحه اصلينقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
چهارشنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار > اخبار جديد 
اخبار > «پنجاه و دومین جلسه شورای پژوهشی پژوهشگاه»


  چاپ        ارسال به دوست

در سالن جلسات پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار شد:

«پنجاه و دومین جلسه شورای پژوهشی پژوهشگاه»

 

 

 

پنجاه و دومین جلسه شورای پژوهشی در مورخ 7/10/98  از ساعت 14الی 16 با حضور اعضاء جلسه [آقایان دکتر کریمی، دکتر جوادی، دکتر فرزاد، دکتر شریفی، دکتر صادق زاده ، دکتر عیوضی، دکتر خوش خلق، آقای صانعی، مهندس قربانی  و خانم ها دکتر شاه­ محمدی و سلطانپور]در سالن جلسات پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار شد.

 در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیات روح­ بخش کلام الله مجید، جناب آقای دکتر کریمی(رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش) ضمن خیرمقدم به اعضاء جلسه به برخی از مهمترین برنامه های سال 1399 پژوهشگاه اشاره نمود. ایشان به تشکیل شورای هماهنگی و سیاستگذاری تحقیق و توسعه وزارت آموزش و پرورش و اجرایی شدن برنامه های زیر نظام پژوهش و ارزشیابی و بخشی از فعالیت های پژوهشگاه و استان ها در این خصوص اشاره نمودند. وی در چارچوب همین موارد بیان داشت: شورای تحقیقات آموزش و پرورش با یک تغییر در جهت گیری به سمت سیاستگذاری و هماهنگی در پژوهش پیش رفته و آیین نامه آن اصلاح و ابلاغ شد و مقرر است در آینده نزدیک جلسه شورای تحقیقات وزارت آموزش و پرورش تشکیل شود. همچنین ایشان بیان نمودند در حوزه پژوهش با دو اتفاق مهم مواجه هستیم: اجرای برنامه های زیر نظام پژوهش و ارزشیابی و برنامه های آن و بخش دیگر اجرای برنامه تحولی مدرسه پژوهنده و برنامه های مدرسه پژوهنده در مدارس با استفاده از ظرفیت های موجود است.

سپس موضوعات ذیل براساس دستور جلسه مورد بررسی قرار گرفت:

  • بررسی و اظهار نظر درباره پیشنهاده پژوهشی با عنوان(تحلیل محتوای متون کتب درسی دوره آموزش عمومی از نظر آموزش جمعیت منطبق بر سیاست­های کلی جمعیت،  سال 1400-1399»
  • بررسی و اظهار نظر درباره پیشنهاده پژوهشی با عنوان« بررسي ميزان انطباق محتواي مجله رشد نوجوان با نيازهاي دانش‌آموزان دوره اول متوسطه
  • بررسی و اظهار نظر درباره پیشنهاده پژوهشی با عنوان« پایشمیزانوتحولعدالتِکیفیتآموزشی درآموزشابتداییایرانومقایسهبا وضعیتبین­المللی»

 


١٦:٥٦ - چهارشنبه ١٧ دی ١٣٩٩    /    شماره : ١٥٠٤٨    /    تعداد نمایش : ١١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي|تماس با ما|پست الكترونيك