صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > "نشت تخصصی تعادل در کودکان ناشنوا "


  چاپ        ارسال به دوست

صبح روز دوشنبه 97/4/4 در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار شد:

"نشت تخصصی تعادل در کودکان ناشنوا "

نشست تخصصی «تعادل در کودکان ناشنوا» با سخنرانی آقای امیرعباس ابراهیمی (دکتری تخصصی شنوایی‌شناسی)، سرکار خانم مژگان فرهبد، و آقای ابوالفضل سعیدی (اعضای هیئت علمی پژوهشکده کودکان استثنایی)صبح روز دوشنبه 97/4/4 در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار شد.

در این نشست تخصصی که با حضور گسترده کارشناسان و اعضای هیئت علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، کارشناس آموزش ناشنوایان سازمان آموزش و پرورش استثنایی، کارشناس آموزش ناشنوایان اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران، شهرستان‌های تهران و البرز، و مدیران آموزشگاه‌های باغچه‌بان شهر تهران، نماینده گروه آموزش استثنایی پردیس نسیبه دانشگاه فرهنگیان، و جمعی دیگر از علاقمندان این حوزه با خیرمقدم رئیس محترم پژوهشکده کودکان استثنایی دکتر رمضانی برگزار شد نخست دکتر ابراهیمی در مورد تعاریف، اهمیت و ضرورت شناسایی اختلال تعادل در کودکان ناشنوا و سپس روش‌های ارزیابی دستگاه دهلیزی سخنرانی کردند. محور بحث ایشان ضرورت گنجاندن ارزیابی‌های دستگاه دهلیزی در برنامه معمول کودکان ناشنوا و توانبخشی کودکان ناشنوای دارای کم‌کاری دهلیزی بود.


پس از آن سرکار خانم مژگان فرهبد در مورد دستگاه دهلیزی، علل ایجاد کننده مشکلات دهلیزی و روش‌های توانبخشی دهلیزی مطالبی ارائه کردند و تأکید کردند این مداخلات باید به وسیلۀ متخصصان انجام شود.


در پایان جناب آقای ابوالفضل سعیدی با موضوع «تحول سیاست‌گذاری در ارزیابی و توانبخشی کودکان ناشنوا، چرا و چگونه؟» به بحث پرداختند.این که اولویت‌ها کدام است و پیش‌نیاز این تحول کدام است؟ ایشان به تغییر شیوه نامه های آموزش و توانبخشی این کودکان اشاره کردند و اضافه کردند لازم است دوره‌هایی برای آموزگاران و کارشناسان برگزار شود و برای این مداخلات بسته‌های آموزشی برای کارشناسان و خانواده‌ها تدارک دیده شود.


در پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و اعضای میزگرد به پرسش‌های حاضران پاسخ دادند.از جمله موارد مطرح شده در این پرسش و پاسخ کاستی نیروهای متخصص در این حوزه و ضرورت تامین این نیرو بود.

علاقمندان برای اطلاع از مباحث مطروحه در نشست فایل ضمیمه را مطالعه فرمایند.دانلود فايل : Binder1.pdf ( 1442KB )


١٩:٢٠ - سه شنبه ٥ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٤٠٠    /    تعداد نمایش : ١٠٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك