صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
دوشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٨
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > "نشست شورای پژوهشی با موضوع نیازسنجی پژوهشی در حوزه تعلیم و تربیت چندزبانه و روستایی و عشایری"


  چاپ        ارسال به دوست

در مرکز پژوهشی تعلیم و تربیت کاربردی تبریز برگزار شد:

"نشست شورای پژوهشی با موضوع نیازسنجی پژوهشی در حوزه تعلیم و تربیت چندزبانه و روستایی و عشایری"

نشست شورای پژوهشی مرکز تبریز با موضوع نیازسنجی پژوهشی در حوزه تعلیم و تربیت چندزبانه و روستایی و عشایری با حضور مدیر هماهنگی امور پژوهشی پژوهشگاه مطالعات و اعضای شورای پژوهشی در تاریخ 97/4/27 برگزار گردید. در این نشست که دکتر حکمتی از طریق ویدئو کنفرانس حضور داشتند روش نیازسنجی پژوهشی پژوهشگاه مطالعات را تشریح نموده و بر دریافت نظرات حوزه­ های اجرایی وزارت و تشکیل جلسات تعاملی جهت نهایی نمودن عناوین اولویت­های پژوهشی تأکید نمودند.

در ادامه؛ دکتر بدری عضو شورای پژوهشی مرکز تبریز و استاد دانشگاه تبریز، پژوهش در حوزه هویت قومی، ملّی و مذهبی دانش آموزان از منظر تعاریف جدید هویت و مطالعه در موضوع هویت چندگانه دانش آموزان مناطق مرزی، پژوهش در خصوص ازدواج زود هنگام دختران در مناطق روستایی را جزء مسائل مهم دانستند و خواستار طرح این مسائل به عنوان موضوعات و مسائل به روز آموزش و پرورش جهت انجام پژوهش­ شدند. ایشان استفاده از روش­هایی همانند درخواست پروپوزال از پژوهشگران جهت تعیین نیازهای واقعی پژوهشی را روشی مفید برای نیازسنجی پژوهشی دانستند. در پایان جهت کاربست یافته­ های پژوهشی، طراحی دوره ­های ضمن خدمت برای معلمان و طرح یافته ­های پژوهشی به عنوان محتوای دوره را پیشنهاد نمودند.

سپس دکتر ادیب عضو شورای پژوهشی مرکز تبریز و استاد دانشگاه تبریز، برگزاری نشست های ماهانه و تعیین چارچوب­ های مشخص را برای این نشست­ها و به طور کلی برای فعالیت­ های مرکز را لازم دانسته و استفاده از نظرات خبرگان را به عنوان راهکاری جهت استخراج نیاز­های پژوهشی عنوان نمودند. ایشان فقر منابع نظری و تجربی را در هر دو حوزه تعلیم و تربیت چندزبانه و مطالعات آموزش و پرورش روستایی و عشایری یادآور شدند که با انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی در این مرکز می توان ادبیات لازم را تهیه و تدوین کرد.

در ادامه اعضای دیگر شورای مرکز پژوهشی تبریز و همکاران این مجموعه به ارائه نقطه نظرات در این خصوص پرداختند.

در نهایت مقرر شد نیازسنجی پژوهشی این مرکز با استفاده از منابع دسترس مانند اسناد بالادستی، نظرخواهی از اساتید و کارشناسان خبره، مرور ادبیات پژوهشی و مقالات و مدیران ستادی و صف آموزش و پرورش شناسایی شده و پس از طرح مجدد در شورای پژوهشی مرکز، اولویت بندی و تا نیمه اول شهریور 1397 به پژوهشگاه مطالعات ارسال گردد.

دکتر یوسف ادیب، دکتر اسداله خدیوی، دکتر رحیم بدری، دکتر زرین دانشور، دکتر رسول رضایی و دکتر علیرضا مختاری اعضای شورای مرکز پژوهشی تبریز هستند.


٠٨:٥١ - شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٤٢٠    /    تعداد نمایش : ٤٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك