صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > " جلسه شوراي امر به معروف و نهي از منكر "


  چاپ        ارسال به دوست

در معاونت پرورشي تشكيل شد:

" جلسه شوراي امر به معروف و نهي از منكر "

جلسه شوراي امر به معروف و نهي از منكر در تاريخ 97/6/11 از ساعت 11الي 12:30 در معاونت پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش برگزار شد و سركارخانم دكتر صمدي مدير گروه پژوهشي تعليم و تربيت اسلامي نيز در اين جلسه بعنوان نماینده پژوهشگاه شركت نمودند.

در این جلسه محورهاي پنج گانه زير به عنوان موضوعات گفتگو انتخاب شده بود :

- تبيين قانون حمايت از آمران به معروف و ناهيان از منكر

- شناسايي معروف و منكرهاي هر حوزه  و ارائه راهكارهاي اجرايي

- تشكيل گروه هاي ياوران معروف

- پيگيري و ارائه برنامه هاي سالانه هر حوزه متناسب با سرفصل هاي شوراي امر به معروف و نهي از منكر و

- تمهيد مقدمات عقد تفاهم نامه همكاري في مابين حوزه هاي مختلف با شوراي امر به معروف و نهي از منكر

اما دراين جلسه به دليل اهميت موضوع ابتدا محورهاي 1-معرفي اجمالي قانون حمايت از آمرين به معروف و ناهيان از منكر و 2-تمهيد مقدمات عقد تفاهم نامه همكاري في مابين حوزه هاي مختلف ستادي با شوراي امر به معروف و نهي از منكر مورد بحث قرار گرفت .در ابتداي جلسه جناب آقاي مصيب زاده مدير كل "دفتر عترت و نماز"به ارايه گزارش مختصري درباره قانون حمايت از آمران به معروف و ناهيان از منكر پرداختند و از ابلاغ اين قانون و تصويب آن درمجلس شوراي اسلامي و بومي سازي اين قانون و انتقال دبيرخانه آن با رياست معاونت محترم پرورشي و دبيري مدير كل دفتر  قرآن،عترت و نماز  خبر دادند. ايشان ياد آور شدند كه دستورالعمل اين قانون به همراه  برنامه هاي اين قانون به مراكز ذيربط ابلاغ شده است. (البته اين دستور العمل به پژوهشگاه ظاهرا ارسال نشده بود) . سپس ايشان دستور جلسه اول يعني: تبيين قانون حمايت از آمران به معروف و ناهيان از منكر مطرح نمودند و ياد آور شدند كه هدف از تشكيل اين جلسه اين است كه اين قانون را تبيين كنيم وبر اساس اين قانون  به تناسب  وظايف مختلف بخش هاي مختلف ستادي ، وظايف هر كدام از بخش ها را پيرامون اين قانون در قالب تفاهم نامه ميان معاونت پرورشي و دستگاه ذيربط تنظيم نماييم .  

به دنبال طرح اين موضوع بحث هاي متعددي از سوي نماينده پژوهشگاه و نيزديگر نمايندگان حوزه هاي مختلف ستادي مطرح شد. نهايتا  مقررشد كه دفتر قرآن ، عترت و نماز در راستاي تبيين قانون امر به معروف و نهي از منكر و  انعقاد  تفاهم نامه  با حوزه هاي مختلف ستادي ابتدا سياست هاي خود را در ارتباط با : تعميق، گسترش و ترويج امر به معروف و نهي از منكر و ايجاد انسجام بين گروه هاي آمران به معروف و ناهيان از منكر  به حوزه هاي ذيربط ابلاغ نمايد. سپس بر اساس سياست هاي ابلاغي از نمايندگان هر كدام از حوزه ها دعوت به عمل آيد كه پيرامون  تنظيم تفاهم نامه بين آن دستگاه و معاونت پرورشي اقدامات لازم به عمل آورند.  


٠٩:٠٠ - دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٤٦٧    /    تعداد نمایش : ٨٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك