صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
چهارشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٨
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > " نشست مشترک اعضای مرکز پژوهشی تبریز با مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی "


  چاپ        ارسال به دوست

در تبریز برگزار گردید:

" نشست مشترک اعضای مرکز پژوهشی تبریز با مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی "

به منظور بررسی محورهای همکاری فی مابین نشست مشترک اعضای مرکز پژوهشی تبریز با مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در روز چهارشنبه 97/6/21 برگزار گردید.

در این جلسه آقای پاشایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با بیان تجربیات چندین ساله خود در حوزه­های مختلف مدیریتی اظهار داشتند؛ مرکز پژوهشی تعلیم و تربیت کاربردی تبریز عنوان و مأموریت های مهمی در حوزه آموزش پرورش چندزبانه و چندپایه دارد.  ایشان با استناد به آمارهای موجود سه عامل مهم تکرار پایه در دوره اول ابتدایی را؛ وجود کلاس­های چندپایه، موضوع دوزبانه یا چندزبانه بودن دانش آموزان و نگذراندن دوره پیش دبستانی ذکر کردند و بیان داشتند؛ اگر مرکز پژوهشی تبریز در کنار ماموریت هایی که در حال انجام دارد، پژوهش هایی در حوزه عوامل فوق انجام دهد و کاربست آن را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد، می تواند در خصوص کاهش تکرار پایه، کمک بزرگی به نظام تعلیم و تربیت کشور نماید.

دکتر کلانتری، سرپرست مرکز پژوهشی تبریز، گزارشی از اقدامات و فعالیت­های انجام شده در سه ماهه گذشته در این مرکز را اعم از طرح های پژوهشی در حال اجرا، تشکیل شورای پژوهشی و شورای گروه های پژوهشی، نیازسنجی و مساله یابی پژوهشی، گزارش های کارشناسی و برگزاری جلسات هم اندیشی و پیگیری اخذ درجه علمی و پژوهشی برای فصلنامه مرکز پژوهشی تبریز را ارائه نمودند. ایشان با اشاره به اینکه طرح پژوهشی طراحی الگوی زبان آموزی در مناطق دوزبانه در این مرکز در حال انجام است، اظهار امیدواری کردند؛ این الگو بتواند مورد استفاده کارشناسان دوره پیش دبستانی به ویژه مولفان و مربیان مراکز آموزشی پیش دبستانی مناطق دوزبانه قرار گیرد و فرآیند زبان آموزی در این مناطق را تسهیل نماید.

آقای محمودزاده، گزارشی از برنامه ریزی برای برگزاری نشست های علمی تخصصی ارائه نمودند و اظهار داشتند؛ این نشست ها با موضوعات آموزش و پرورش چندزبانگی، روستایی- عشایری و مرزی، کلاس­های چندپایه و همچنین در حوزه پژوهش برگزار خواهد شد که جهت تمهید مقدمات برگزاری و دعوت از مخاطبین مساعدت اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی مورد نیاز می­باشد.

در ادامه آقایان عارف نژاد و رهروی، به بیان مأموریت های گروه های پژوهشی این مرکز پرداختند و رفع مشکلات دانش آموزان چندزبانه و چندپایه و روستایی و عشایری و مرزی را بخشی از اولویت های این مجموعه ذکر کردند.


١٥:٤٣ - شنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٤٧١    /    تعداد نمایش : ٤٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك