صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
سه شنبه ٠٤ تير ١٣٩٨
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > معرفی کتاب به زبان انگلیسی: “Acculturation, Otherness, and Return in Adichie’s Americanah: Outside the Homeland”


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های نشر:

معرفی کتاب به زبان انگلیسی: “Acculturation, Otherness, and Return in Adichie’s Americanah: Outside the Homeland”

کتاب : “Acculturation, Otherness, and Return in Adichie’s Americanah: Outside the Homeland” تألیف همکار گرامی سرکارخانم دکتر ویدا رحیمی نژاد و به زبان انگلیسی است و توسط انتشارات پژوهشگران کیمبریج در انگلستان به چاپ رسیده است . معرفی کوتاهی از این کتاب بشرح زیر تقدیم می گردد :

 

نام کتاب به زبان انگلیسی:

 “Acculturation, Otherness, and Return in Adichie’s Americanah: Outside the Homeland”

نام کتاب به زبان فارسی:

 «فرهنگ پذیری، دیگری و برگشت در رمان "آمریکانا": خارج از وطن»

مولفان: ویدا رحیمی نژاد و سهیلا عربیان

تاریخ چاپ:آگوست 2018

انتشارات:Cambridge Scholar Publishing

چکیده کتاب:

این کتاب اخیرا در انتشارات پژوهشگران کیمبریج در انگلستان به چاپ رسیده است. در این کتاب به بررسی وضعیت مهاجران به صورت کلی و به صورت اخص وضعیت مهاجرین نیجریه  با توجه به رمان آمريكانا نوشته آديچي پرداخته شده است. رمان «آمریکانا» از آن جهت که تا حد زیادی ویژگی های اتوبیوگرافی را دارا است و یکی از کتاب های مطرح در جهان در سال هاي اخير است، انتخاب شده است. اين رمان به شرح وقايعي كه مهاجرين در كشور آمريكا و انگليس با آن روبرو مي شوند، پرداخته است. در اين كتاب سرگرداني مهاجرين بين دو جامعه، دوفرهنگ و دو هويت نشان داده شده است. در کتاب حاضر در ابتدا به بررسي سهم  جمعیتی مهاجرین نیجریه به آمریکا و همچنین وضعیت سواد و تحصیل آن ها در هنگام ورود به این کشور پرداخته شده است و سپس با توجه به مفاهیم «خودی و دیگری»، «فرهنگ پذیری»، «تنوع فرهنگی»، «ناجوري»، «دوسوگرايي»، «تقلید»، «حس عدم تعلق» و «برگشت» شخصیت ها و وقایع رمان «آمریکانا» مورد تجزیه و تحلیل قرار مي گيرد. واژه  «آمریکانا» در زبان نيجريه اشاره به همان کشور آمریکا است. در این کتاب تا حدي به مقایسه وضعیت مهاجرین آسیایی و آفريقايي نيز پرداخته شده است.  نویسنده رمان در جمله ای اشاره به نوع جدید مهاجريني می کند که «در خانه خود خوب بزرگ شده اند، خوب غذا و آب داده شده اند ولی در مردابی از نارضایتی گیر کرده و مهاجرت کرده اند.» در جایی به مقایسه روش آموزش در نیجریه  و انگلیس و آمریکا می پردازد. یکی از مواردی که  شخصیت اصلی رمان در خصوص آموزش و پرورش نيجريه به آن اشاره می کند آنست که «ما به کودکان خود ترسیدن را می آموزیم، نه احترام گذاشتن به یکدیگر رادانلود فايل : webcover.jpg ( 33KB )


٠٧:٢٢ - دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٤٩٦    /    تعداد نمایش : ٥٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك