صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > آموزش سواد رسانه‌اي و خانواده


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش سواد رسانه‌اي و خانواده

آموزش سواد رسانه‌اي و خانواده

کودكان قبل از ورود به مدارس، مخاطب رسانه‌ها هستند و از آنها استفاده مي كنند بنابراين پدرومادرها بايد از همان ابتدا، استفاده درست و صحيح از رسانه‌ها را بايد به آنها آموزش بدهند و  مراقب فرزندان خود باشند. به عبارتي آموزش سواد رسانه‌اي بسيار مهم تر و زودتر  از سواد خواندن و نوشتن بايد انجام پذيرد.

كودكان و نوجوانان نه تنها زیاد تلویزیون و فيلم می بینند، بلكه به تنهایی هم تماشا می‌کنند در این نشست با نگاه به پدر و مادر و آنچه می‌توانند انجام دهند تا فرزندانشان را در افزایش سواد رسانه‌اي یاری دهند، تجربه هایی را بیان می‌کنیم. اين مباحث پنج  ویژگی خاص دارد. نخست، تنها بر كودكان و نوجوانان به عنوان گروه هدف تمرکز می‌کندو ويژگي رشد آنها را  بازگو مي كند. دوم، ارتقاي سواد رسانه‌اي والدين به عنوان زمينه كمك به فرزندان را ضروري مي داند سوم،  بر پدرومادر (گاهی برادر و خواهر، پدر بزرگها و مادربزرگها) به عنوان افرادي که برای کمک به بچه‌ها، روشهايي را به کار می‌گیرند، تأکید می‌کند. چهارم، تنها بر یک وسیله انتقال پیام سروکار دارد: تلویزیون. پنجم، هدف از به کارگیری سازوکارها، کمک به بچه‌ها است تا از آنچه پدر و مادران دارای تأثیرات منفی می بینند، پرهیز کنند.

براي شركت در اين مبحث، خوانندگان را به نشست علمي "سواد رسانه‌اي و خانواده" كه روز سه شنيه 1397/10/18 در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار خواهد شد دعوت مي نماييم .


١٤:١٥ - شنبه ١٥ دی ١٣٩٧    /    شماره : ١٤٥٤٢    /    تعداد نمایش : ٣٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك