صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > " گزارش هشتمین جلسه شورای تحقیقات آموزش و پرورش استان گیلان "


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ارسال گردید:

" گزارش هشتمین جلسه شورای تحقیقات آموزش و پرورش استان گیلان "

هشتمین جلسه شورای تحقیقات آموزش و پرورش استان گیلان به ریاست آقای نادر جهان آرای (رئیس شورای تحقیقات)، محمد امجدی ( قائم مقام شورای تحقیقات)، آقای علی سفیدی دبیر شورا و با حضور اعضاء شورای تحقیقات درروز دو شنبه مورخ 97/12/27 در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان گیلانبا دستور کار : الف -ارائه گزارش کمیته تخصصی در خصوص پروپوزال های رسیده به پژوهشکده و تصویب طرح های نهایی ، ب- برنامه ریزی برای فعالیت های سال آتی برگزار شد. 

خلاصه ای از گزارش جلسه و مصوبات آن؛ ارسالی از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان :

   با حمد و سپاس خداوند منان، هشتمین جلسه شورای تحقیقات آموزش و پرورش استان گیلان به ریاست آقای نادر جهان آرای (رئیس شورای تحقیقات)، محمد امجدی ( قائم مقام شورای تحقیقات)، آقای علی سفیدی دبیر شورا و با حضور اعضاء شورای تحقیقات در ساعت 16:30 روز دو شنبه مورخ 97/12/27 در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان با تلاوتی آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد.

معاونت محترم پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی جناب آقای امجدی( قائم مقام شورا) ضمن تبریک ایام رجب و سال نو بیان داشتند با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، هشتمین جلسه شورای پژوهش را آغاز می کنیم. ایشان بیان داشتند که در سال جاری توانستیم فعالیت های مختلفی از جمله درس پژوهی، اقدام پژوهی، طرح های تحقیقاتی، و بسیاری از فعالیت های دیگر را هدایت کنیم و در سطح کشور هم نتایج درخشانی را کسب کنیم که جای تقدیر و تشکر دارد. برای سال آینده برنامه هایی را پیش بینی کرده ایم که در اولین جلسه سال آینده در جهت بهبود فعالیت های پژوهشی مطرح خواهد شد. امجدی در بخش دیگر از سخنان خود به اهمیت پژوهش های دانش آموزی و فرهنگی در جهت بالابردن زمینه های یادگیری و یاددهی اشاده داشته و از همکاران حوزه ستادی و مناطق و نواحی و شهرستان ها خواست تا عناوین طرح های پیشنهادی خود را که تأثیرگذار در آموزش و پرورش باشند را به معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی ارسال نمایند . ایشان همچنین گزارشی از آمار و وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش استان گیلان جهت هدایت تحقیقات پژوهشی در این زمینه را ارائه نمودند و گزارشی از اقدامات انجام گرفته در کمیته تخصصی و فرایندی از برنامه های صورت گرفته از مرحله تعیین اولویت ها تا تأیید پروپوزال های نهایی را ارائه نمودند.

آقای سفیدی رئیس گروه تحقیق و پژوهش( دبیر شورا) ضمن عرض سلام و خیر مقدم خدمت اعضای حاضر در جلسه،  دستور جلسه را ایراد فرمودند و بیان داشتند با توجه به تصویب طرح های سال 97 در شورای تحقیقات و فراخوان اولویت های پژوهشی، از بین حدود 40 پروپوزال رسیده به پژوهشکده توانستیم با همکاری و هماهنگی اعضای کمیته تخصصی و طی جلسات پی در پی تعداد 8 طرح را جهت انجام به تصویب برسانیم. ایشان گزارشی از دست آورهای پژوهشکده در سال 96 را ارائه نمودند. ایشان همچنین بیان داشتند که نیازسنجی که هر ساله انجام می شود نیاز به تغییر اساسی دارد که در این زمینه باید با همکاری شورا و معاونت ها در این زمینه برنامه ریزی شود.

آقای نادر جهان آرای، مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان (رئیس شورا) با سلام و تبریک سال جدید به اعضا، صحت و سلامتی همه را از خداوند آرزو نمودند. ایشان از همه کسانی که در کسب رتبه های برتر در سال 97 در حوزه پژوهش تلاش نمودند تشکر نموده و بیان داشتند لازم است نتایج این دست آوردها منجر به کاربست شود و پژوهش ها به سمت و سویی هدایت شود که منجر به سرمایه گردد. ایشان بیان داشتند اگر در سازمان ها موفقیتی وجود دارد به خاطر توجه آنها به حوزه پژوهش بوده  و در استان گیلان نیز به دلیل متنوع بودن استان از جهات مختلف جای تحقیق و پژوهش بسیار وجود دارد.

همچنین همه اعضای حاضر در جلسه نیز پیشنهادات خود را در زمینه بهبود فعالیت های پژوهشی بیان داشتند و مطرح شد که یکی از طرح های مربوط به حوزه استثنایی که مربوط به آقای کریم زندی است در صورت اختصاص بودجه تصویب شود و در نهایت بندهای ذیل به تصویب رسید:

- طرح خانم سیده هایده کریمی با عنوان " شیوه های توانمندسازی روانی- رفتاری دانش اموزان در پیشگیری از رفتارهای خشونت آمیز" جهت عقد قرارداد به تصویب رسید.

- طرح آقای ضرغام مهرگان فرد با عنوان " بررسی تأثیر درمان فراشناخت گروهی بر کاهش علائم کم رویی در دانش آموزان دوره اول"  جهت عقد قرار داد به تصویب رسید.

- طرح آقای احداله عزیزی  با عنوان " طراحی مدل توسعه مشارکت دانش آموزان در فعالیت ها و طرح های ورزشی مدارس "  جهت عقد قرار داد به تصویب رسید.

- طرح خانم فاطمه انتشاری با عنوان " شناخت روش های انگیزشی معلمان و دانش آموزان در دستیابی به اهداف درس تربیت بدنی "  جهت عقد قرار داد به تصویب رسید.

- طرح خانم راضیه اشجعی با عنوان " طراحی مدل مدیریت منابع انسانی آموزش و پرورش متناسب با سند تحول بنیادین استان گیلان "  جهت عقد قرار داد به تصویب رسید.

- طرح آقای اسماعیل کاظم پور با عنوان " راهکارهای توسعه زمینه های پژوهشگری و فرهنگ پژوهش در آموزش و پرورش"  جهت عقد قرار داد به تصویب رسید.

- طرح خانم مرضیه هدایت پناه با عنوان " بررسی میزان تأثیر سواد در نوع و سبک زندگی سواد آموزان"  جهت عقد قرار داد به تصویب رسید.

- طرح آقای محسن کریم زندی با عنوان " بررسی راهکارهای مؤثر در ارتقای آموزشی دانش اموزان دیرآموز شاغل به تحصیل در مدارس عادی مقطع ابتدایی"  جهت عقد قرار داد به تصویب رسید.

-مقرر گردید 15 درصد از مبلغ قرارداد برای امور کاربست یافته های پژوهشی و اجرای همایش از طرف محقق به حساب اداره کل واریز گردد.

 

 دانلود فايل : gilan.pdf ( 659KB )


١١:٤٤ - چهارشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ١٤٦١٧    /    تعداد نمایش : ١٨٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك