صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٨
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > " ما به كاربست نتايج پژوهش ها در حوزه اقامه نماز در مدارس نياز داريم "


  چاپ        ارسال به دوست

اولين جلسه كار گروه پژوهشي " توسعه و كاربست تحقيقات حوزه اقامه نماز در مدارس" در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار گردید:

" ما به كاربست نتايج پژوهش ها در حوزه اقامه نماز در مدارس نياز داريم "

اولين جلسه كار گروه پژوهشي "توسعه و كاربست تحقيقات حوزه اقامه نماز در مدارس" با موضوع "بررسي الزامات اجرايي طرح جامع تقويت و تعميق فرهنگ اقامه نماز در مراكز آموزشي و تربيتي" با حضور آقايان: دكتر كريمي (رئيس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش)، دكتر خوش خلق (رئيس پژوهشكده تعليم و تربيت)، جناب آقاي مظفر (قائم مقام ستاد اقامه نماز)، حجت الاسلام و المسلمين اسكندري (معاون حوزه نماز دفتر قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش) و خانم‌ها: دكتر صمدي  و عبد مولايي در تاريخ 98/3/21 از ساعت 14 الي 16 در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش تشكيل شد.

ابتدا جناب آقاي دكتر كريمي ضمن خير مقدم به اعضاي حاضر در جلسه، به بيان اهميت و ضرورت تشكيل اين كارگروه پرداخت وضرورت اهتمام به موضوع كاربست نتايج پژوهشي در حوزه اقامه نماز را يادآورشد. وي با تاكيد بر كاربست پژوهش هاي مهم و اساسي، ابراز اميدواري كرد كه جلسات اين كارگروه بتواند وزارت آموزش و پرورش را در اشاعه و كاربست يافته هاي پژوهشي در بخش اقامه نماز در مراكز آموزشي و توليد بسته هاي كاربستي و اصلاح روش ها و فرايندها ياري رساند . سپس جلسه وارد دستور اصلي خود شد. ابتدا جناب آقاي اسكندري به "راه اندازي سامانه ارزيابي فعاليتهاي نماز"و نقش اين سامانه در ارزيابي عملكرد حوزه صف و ستاد در زمينه تقويت و تعميق فرهنگ نمازاشاره نمود و ياد آور شد كه در حال حاضر كليه مراكز آموزشي موظف شده اند كه فعاليت هاي خود در زمينه "اقامه نماز"را در اين سامانه گزارش دهند. از اين رو اين سامانه مي تواند نقش مهمي را در ارزيابي از وضعيت موجود برنامه اقامه نماز در مراكز آموزشي را در اختيار پژوهشگران اين عرصه  قراردهد. سپس جناب آقاي مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز در راستاي انجام پژوهش هاي كاربردي در زمينه تقويت و تعميق فرهنگ اقامه نماز در مراكز آموزشي ياد آور شدند كه بهترين سياستگذاري در حال حاضر در زمينه حوزه" نماز" فاصله گرفتن از كارهاي پراكنده"و تمركز بر روي"ارزشيابي طرح جامع تقويت و تعميق فرهنگ اقامه نماز در مراكز آموزشي و تربيتي"است . چرا كه اين مطالعه اگر به درستي انجام بشود يافته هاي آن مي تواند  اكثر پاسخ هاي مورد نيازدر در اين عرصه  را در اختيار سياستگذاران اين حوزه قرار دهد. در اين نشست بر نقش بي بديل خانواده و مادران در تربيت ديني فرزندان تاكيد شد.

در پايان جلسه پيشنهاد شد كه ديگر دست اندر كاران و صاحب نظران حوزه نماز و حوزه هاي تاثير گذار از جمله معاونت برنامه ريزي و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش،سازمان پژوهش ، انجمن اولياء و مربيان ، ستاد همكاري هاي حوزه هاي علميه و آموزش و پرورش و مديران مدارسي كه داراي تجارب موفق در حوزه اقامه نماز هستند به جلسات كارگروه دعوت شوند.


١٦:٥٣ - يکشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٤٦٦٤    /    تعداد نمایش : ٢١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك