صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
چهارشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > جلسه بررسی پیشنهاده طرح با عنوان: «کتب دیجیتال درسی غنی شده»


  چاپ        ارسال به دوست

در سالن جلسات پژوهشگاه برگزار شد:

جلسه بررسی پیشنهاده طرح با عنوان: «کتب دیجیتال درسی غنی شده»

 

 

 

 

روز دوشنبه 25 شهریور 1398، پیشنهاده طرح تولید «کتب دیجیتال درسی غنی شده» در حضور جمعی از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه وسازمان پژوهش توسط آقای امیر خوانساری، ارائه و مورد بررسی قرارگرفت. در این جلسه کارشناسان دفتر تکنولوژی آموزشی جناب آقایان: مهندس بدیعی، مهندس میرزاپور، صباغی؛ کارشناسان دفتر برنامه ریزی و تالیف نظری جناب آقایان: دکتر حذرخانی، خلیلی بروجنی، احمدی و سرکار خانم ها علوی، انصاری و عابدینی و جناب آقای مهندس شکرریز از دفتر برنامه ریزی وتالیف آموزش های فنی و حرفه ای؛ اعضای گروه علوم پایه پژوهشکده برنامه ریزی درسی سرکار خانم ها دکتر غلام آزاد، دکتر شکرباغانی و دکتر زینی‌وندنژاد و سرپرست پژوشکده برنامه ریزی درسی جناب آقای دکتر محمد حسنی حضور داشتند.

در ابتدای جلسه، آقای خوانساری طرح پیشنهادی خود را در قالب یک سخنرانی یک ساعته، به صورت مبسوط ارائه نمودند. ایده اصلی ایشان، تولید کتاب‌های درسی دیجیتال به منظور غنی سازی کتاب‌های درسی و راهنمای معلم آنها از طریق ایجاد پیوندهای مختلف به سایت‌ها و منابع تکمیلی بود. به ادعای آقای خوانساری این اقدام می‌تواند زمینه ساز «یادگیری مطلوب» در حوزه‌های مختلف بالاخص حوزه علوم تجربی بوده و در نهایت می‌تواند منجر به «عدالت آموزشی» شود.

در ادامه، تک تک حاضران در جلسه از جایگاه تخصصی خود و با اشاره به تجربه‌های پیشین انجام شده در سازمان، نظراتشان را در خصوص ایده سخنران اعلام کردند. در مجموعِ بحث‌ها و نقدهای انجام شده این‌گونه نتیجه شد که طرح «کتب دیجیتال درسی غنی شده»،ایده نوآورانه و جدیدی را برای گروه‌های تخصصی سازمان به همراه ندارد. اما این پیشنهاد نیز مطرح شد که به جای کتاب درسی غنی شده دیجیتال می توان کتاب های راهنمای معلم را با این راهبرد غنی سازی نمود و در اختیار معلمان قرار داد. راهبردی که تا کنون در سازمان دنبال نشده است. با این کار میتوان بخشی از مشکلات اشاعه برنامه های درسی به ویژه نقصهای دوره های ضمن خدمت را بر طرف نمود. در پایان از دغدغه‌مندی آقای خوانساری در جهت بهبود کیفیت امر آموزش و یادگیری در نظام آموزش و پرورش ایران قدردانی به عمل آمد.

 

 

 

 


١٩:٥٩ - شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ١٤٧٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك