صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > " درچارچوب نیازهای شورای عالی آموزش و پرورش "


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش اقدامات پژوهشگاه :

" درچارچوب نیازهای شورای عالی آموزش و پرورش "

 

 

 

 

 در جلسه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش(مورخ 98/7/29) گزارش مختصری از فعالیت ها و اقدامات به عمل آمده توسط پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در خصوص نیازها و درخواست های شورای عالی آموزش و پرورش، توسط رئیس پژوهشگاه ارائه شد. در این گزارش بیان شد که پژوهشگاه، در سالیان اخیر، 19 پژوهش مورد نیاز شورای عالی آموزش و پرورش را انجام داده است و در حال حاضر ارزشیابی 6 مورد از مصوبات و اساسنامه های مصوب شورای عالی آموزش و پرورش را در دستور کار دارد و تأمین اعتبار برخی از این مصوبات، منوط به استفاده از سهم یک درصد بودجه پژوهشی حوزه ستادی وزارت متبوع می باشد.

نیز بیان شد که پژوهشگاه با جدیت و حساسیت، کلیه موارد در دستور شورای عالی آموزش و پرورش در طول سالیان اخیر از جمله متن پیش نویس برنامه های زیر نظام های سند تحول (5 زیر نظام)، اهداف دوره های تحصیلی و حداقل 15 آیین نامه و موارد در دستور را بررسی و نظرات مفصل خود را به دبیرخانه شورای عالی ارائه نموده است.

علاوه بر این به پیشنهاد پژوهشگاه، کمیته کاربست پژوهش های انجام شده در پژوهشگاه برای پشتیبانی، تبیین و عملیاتی کردن راهکارهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شکل گرفته و گزارش کامل 25 پژوهش انجام شده در پژوهشگاه در این چارچوب در اختیار دبیرخانه شورای عالی آموزش قرار گرفته است.

همچنین پژوهشگاه نسبت به تدوین و نهایی کردن آیین نامه اجرایی تشکیل کمیته موضوع ماده 4 ماده واحده 785 شورای عالی آموزش و پرورش (مشارکت جمهوری اسلامی ایران در مطالعات ملی و بین المللی ارزشیابی عملکرد نظام آموزشی و پیشرفت تحصیلی و کاربست نتایج مطالعات تیمز و پرلز) اقدام نموده و آیین نامه فوق با تصویب وزیر محترم آموزش و پرورش، ابلاغ شده است که مقدمات تشکیل کمیته فراهم شده است و به زودی شاهد رویدادهای مثبت در حوزه کاربست نتایج مطالعات بین المللی تیمز و پرلز خواهیم بود. همچنین پژوهشگاه با تشکیل چندین کارگروه تخصصی، نسبت به عملیاتی کردن 18 برنامه مصوب زیر نظام پژوهش و ارزشیابی اقدام نموده و برای این منظور اولویت های پژوهشی، اجرایی و مطالعاتی تدوین نموده که برخی از آنها در دست اجرا هستند.


١٨:٣٧ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ١٤٧٧٥    /    تعداد نمایش : ٢٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك