صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > اجرای زیر نظام پژوهش و ارزشیابی به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش واگذار شد


  چاپ        ارسال به دوست

انتصاب رئیس کارگروه اجرایی برنامه‌­های زیر نظام پژوهش و ارزشیابی

اجرای زیر نظام پژوهش و ارزشیابی به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش واگذار شد

در پی ابلاغ وزیر آموزش و پرورش، ریاست کارگروه اجرایی برنامه‌های زیر نظام پژوهش و ارزشیابی به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش واگذار شد.

زیرنظام­‌ها، بخش­‌های اساسی نظام آموزش و پرورش در راستای پشتیبانی از جریان تربیت، انجام رسالت نظام آموزش و پرورش و کمک به تحقق اهداف و کارکردهای آن است؛ عملکرد این زیرنظام‌ها تمام مؤلفه‌­های این نظام را تحت تأثیر خود قرار می‌­دهند؛ به عبارت دیگر این زیرنظام‌ها، به منزله وجوه مختلف پشتیبانی نظام تعلیم و تربیت هستند که به طور پیوسته در تعامل و تبادل با یکدیگر قرار دارند.

زیرنظام‌­های مدیریت و راهبری تربیتی، برنامه‌درسی، تربیت معلم و تأمین منابع انسانی، تأمین و تخصیص منابع مالی، تأمین فضا و تجهیزات و فناوری و پژوهش و ارزشیابی در حقیقت ارکان اجرای مناسب، متوازن و پویای سند تحول بنیادین به شمار می‌روند.

وزیر آموزش و پرورش اخیرا طی ابلاغی‌ خطاب به فرهاد کریمی رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش ضمن انتصاب وی به عنوان رئیس کارگروه اجرایی برنامه‌­های زیرنظام پژوهش و ارزشیابی و در راستای تحقق اهداف و کارکردهای اساسی و پشتیبان جریان تعلیم و تربیت در وزارت آموزش و پرورش از ستاد تا صف خواستار استفاده بهینه از مشارکت اساتید، اعضای هیأت علمی، کارشناسان، پژوهشگران و صاحبنظران درون و برون سازمانی شد.

در این ابلاغیه لزوم تعهد به مبانی نظری و حفظ پیوستگی با ارکان و اهداف سند تحول و نیز توسعه و تعمیق ارتباطات نظام‌مند با سایر زیرنظام‌­ها و نیز به منظور تمهید زیرساخت­‌های مورد نیاز برای دستیابی به مدرسه­‌ای در تراز سند تحول بنیادین، ساحت‌­های متوازن تربیتی و پویا و جویای حیات طیبه و نظارت بر فرایند تسری و عملیاتی شدن اهداف و برنامه‌های این زیرنظام در تمام بخش‌­های آموزش و پرورش مورد نظر و مطالبه قرار گرفته است.

به نقل از خبرگزاری فارس


٢١:٤٣ - يکشنبه ١٧ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١٤٧٨٦    /    تعداد نمایش : ٢١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك