صفحه اصلينقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
چهارشنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > " انتشار کتاب تربیت فناورانه "


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های نشر :

" انتشار کتاب تربیت فناورانه "

 

 

 

کتاب تربیت فناورانه (مبانی،مولفه ها و اصول) توسط همکار گرامی سرکار خانم دکتر زهرا مهربان تألیف و در انتشارات ناقوس به چاپ رسیده است.

تربيت فناورانه مفهوم پردازي جديدي در اسناد تحولي آموزش و پرورش مي‌باشد كه كتاب حاضر با هدف تبيين اين مفهوم تدوين است. در فصل اول و دوم اين نوشتار، به چيستي مفاهيم تربيت و فناوري و همچنين برداشت از مفهوم تربيت فناورانه در ادبيات موجود پرداخته مي‌شود. در فصل سوم با استفاده از روش سنتز پژوهي تركيبي با كمك مباني تربيت در اسناد تحولي آموزش و پرورش، ماهيت تربيت و فناوري، و وجوه مستخرج شده از ادبيات آموزشي در باب تربيت فناورانه، مباني تربيت فناورانه يعني مبانيِ جامعه شناختي، انسان شناسي و فلسفي استخراج گرديده است و با ابتناء بر اين مباني تعريف جامعي از تربيت فناورانه ارائه شده است. در فصل چهارم مفاهيم موجود در شبكه مفهومي تربيت فناورانه تحت عنوان مولفه‌هاي تربيت فناورانه همچون آموزش فناوري، سواد فناوارنه، تفكر فناورانه و شايستگي فناورانه مورد بررسي قرار گرفته‌ و در ادامه همين فصل، ارتباط اين مفاهيم با مفهوم تربيت فناورانه تبيين شده است. در فصل پنجم بر اساس مباني ترييت فناورانه، اصول تربيت فناورانه يعني قواعد تجويزي لازم براي برنامه‌ريزي تربيت فناورانه استنتاج شده‌اند و در فصل ششم نيز نكاتي در مورد سازوكار تربيت فناورانه از جمله: نقطه آغازين در تربيت فناورانه، برنامه درسي و جايگاه تربيت فناورانه، و آموزش معلمان بيان شده‌اند.
 اميد مي‌رود با تعريف، مباني، مولفه‌ها و اصول ارائه شده براي تربيت فناورانه، اين شان تربيتي همچون ساير وجوه و شئون تربيتيِ طرح شده در اسناد تحولي، مورد توجه سياستگزاران و برنامه‌ريزان آموزشي در آموزش و پرورش واقع گردد.

 


٠٧:٢٠ - يکشنبه ٢٣ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ١٥٠١٤    /    تعداد نمایش : ١٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي|تماس با ما|پست الكترونيك