صفحه اصلينقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
چهارشنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > ریاست > رؤساي قبلي > خانم دکتر هاجر تحریری نیک صفت > سخنراني ها > زنگ مهر ٨٨ 
زنگ مهر ٨٨

  

نواختن زنگ مهر توسط رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش
 

زنگ مهر و مقاومت در دبيرستان و مركز پيش دانشگاهي دخترانه فرهنگ توسط سركار خانم دكتر تحريري نيك صفت نواخته شد.

زنگ نمادين « مهر و مقاومت» ساعت 8 صبح چهارشنبه اول مهر ماه، همزمان با آغاز سال تحصيلي 88-89 در دبيرستان و مركز پيش دانشگاهي دخترانه فرهنگ واقع در منطقه 7 آموزش و پرورش شهر تهران توسط خانم دكتر تحريري نيك صفت، رئيس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و با حضور مدير و معلمان مدرسه نواخته شد.
در ابتداي اين مراسم دكتر تحريري نيك صفت در جمع دانش آموزان و كاركنان مدرسه با تبريك سال جديد طي سخناني اظهار داشت: حتي اگر يك دانش آموز هم با سواد و صالح تربيت شود ، معلم رستگار و سعادتمند مي شود؛ وي با بيان اينكه شروع و آغاز خوب هر كاري نيت و آرمان خوب است. خوب شروع كردن، بخش اعظمي از كار است.
ايشان افزودند: در اسلام ارزش و قبولي هر عملي به نيت و هدف آن وابسته است، بايستي هدف ما دانش آموزان متعالي ، مقدس ومشخص باشد.
وي ضمن گرامي داشت هفته دفاع مقدس اضافه كرد؛ جهاد در راه خدا مقدس و يكي از بزرگترين عبادت هاست و اوج جهاد، شهادت در راه خداست. شهيد مي تواند ديگران را شفاعت كند، نزد خدا روزي مي خورد؛ زنده و گناهانش آمرزيده است ولي همه اينها به نيت او وابسته است. شهيد كسي است كه با نيت الهي و جهاد در راه خدا در اين راه گام نهاده باشد. صرفاً كشته شدن در ميدان جنگ اجر و جايگاه شهيد را ندارد.
وي در ادامه به دانش آموزان گفت: امروز آغازين روز سال تحصيلي شماست،بنابراين نيت و شروع كارتان مهم و هدف شما وابسته به آن است، چنانچه به اين هدف متعالي، مثل كسب كمال و خدمت به مردم و اعتلاي خود و جامعه خود بيانديشيد، مثبت انديش خواهيد بود و انر‍ژي و رغبت زيادي پيدا خواهيد نمود. فرزندان من سعي نمايد جستجوگر، پرسشگر و محقق باشيد.
 
در پايان اين مراسم رئيس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش؛ با حضور در جمع معلمان به ارائه ويژگي ها و ظرفيت هاي پژوهشگاه و همچنين نقش و اهميت پژوهش در تصميم گيري ها و اجرا پرداخت و از معلمان خواست تا در اجراي تحقيقات كاربردي و ارتباط نزديك تر مدرسه با پژوهشگاه به آن كمك كنند.

 

صفحه اصلي|تماس با ما|پست الكترونيك