صفحه اصلي نقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
شنبه ٠٩ فروردين ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار > اخبار جديد 
اخبار > " نسخه فارسی کتاب «راهنمای بالینی مداخله زودهنگام خانواده‌محور برای کودکان ناشنوا و کم‌شنوا» "


  چاپ        ارسال به دوست

توسط کمیتۀ بین‌المللی «مداخلات زودهنگام خانواده‌محور برای کودکان ناشنوا/کم‌شنوا (FCEI)» مورد تأیید قرار گرفت :

" نسخه فارسی کتاب «راهنمای بالینی مداخله زودهنگام خانواده‌محور برای کودکان ناشنوا و کم‌شنوا» "

کتاب راهنمای بالینی مداخلۀ زودهنگام خانواده‌محور برای کودکان ناشنوا و کم‌شنوا که در اردیبهشت ۹۸، همزمان با برگزاری هجدهمین کنگرۀ شنوایی‌شناسی ایران رونمایی شد و آخرین بیانیۀ بین‌المللی در مورد کودکان کم‌شنوا است مورد تأیید «کمیتۀ بین المللی مداخلات زودهنگام خانواده‌محور برای کودکان ناشنوا/کم‌شنوا (FCEI)» قرار گرفت.

این بیانیۀ ۱۰ ماده‌ای که یک بیانیۀ جهانی است و همه کشورها و مراکز دنیا ملزم به اجرای آن با لحاظ کردن مقتضیات فرهنگی خود هستند می‌تواند تحول بزرگی برای کودکان ناشنوا و کم‌شنوای کشورمان باشد.

پیشینۀ این بیانیه به تابستان ۲۰۱۴ میلادی برمی‌گردد. در این سال در اتریش کنگرۀ FCEIبا شرکت جمع زیادی از پژوهشگران و دانشمندان بنام برگزار شد. در تابستان ۲۰۱۶ میلادی این گروه از دانشمندان بار دیگر در اتریش دور هم جمع شدند و این ۱۰ اصل را مورد تأیید دوباره قرار دادند.

بر اساس راهنمای FCEIهمۀ کودکان نا‌شنوا و کم‌شنوا لازم است در بدو تولد شناسایی و ۴۸ ساعت پس از شناسایی به مراکز مداخلۀ زودهنگام ارجاع داده شوند. در این صورت کودکان ناشنوا و کم‌شنوا می‌توانند دقیقاً مانند دیگر کودکان، صحبت کنند و هیچ تفاوتی با کودکان شنوا نخواهند داشت.

گفتنی است جناب آقای دکتر امیرعباس ابراهیمی از همکاران پژوهشکدۀ کودکان استثنایی  پژوهشگاه مطالعات یکی از مترجمان این کتاب راهنمای بالینی می باشند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی از محتوای «برنامۀ مداخله زودهنگام خانواده‌محور برای کودکان ناشنوا و کم‌شنوا» و راهنمای بالینی آن به آدرسhttp://dhrc.uswr.ac.ir مراجعه کنند.


١٣:٠٣ - چهارشنبه ٦ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ١٤٧١٩    /    تعداد نمایش : ٨٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك