صفحه اصلينقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
جمعه ١١ مهر ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > اخبار > اخبار جديد 
اخبار > " جلسه 50 شورای پژوهشی پژوهشگاه "


  چاپ        ارسال به دوست

در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار شد:

" جلسه 50 شورای پژوهشی پژوهشگاه "

 

 

 

 

پنجاهمین جلسه شورای پژوهشی در مورخ 23/4/99 از ساعت 15الی  17 با حضور اعضاء جلسه [آقایان دکتر کریمی، دکتر صادق زاده، دکتر جوادی، دکتر عیوضی،دکتر حسنی(مدعو)، حکمتی و خانم ها دکتر شاه­محمدی، دکتر شکرباغانی(مدعو)، دکتر رحیمی نژاد (مدعو) و امینی نسب]- به صورت حضوری و با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی در سالن جلسات پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار شد.

 در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیات روح­بخش کلام الله مجید، آقای دکتر کریمی(رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش)، به برخی نکات به شرح زیر اشاره نمودند:

باتوجه به ابلاغیه وزیر محترم آموزش و پرورش، استقرار پژوهشگاه در چارچوب اساسنامه مصوب و با در نظر گرفتن استقلال آن در دستور کار قرار گرفته و در این چارچوب اقداماتی در پژوهشگاه در شرف انجام است و از اساتید و اعضای شورا درخواست همکاری داریم.احیا شورای سیاستگذاری هماهنگی تحقیق و توسعه وزارت آموزش و پرورش در دستور کار است. پیش­نویسی در حوزه مباحث عمده سیاستگذاری پژوهش در آموزش و پرورش تدوین شده و از اعضای محترم شورا درخواست اظهارنظر شد. اعضای محترم شورای پژوهشی در خصوص ساختار پژوهش و نوع ارتباط پژوهشگاه با سایر بخش ­های وزارت متبوع نظرات را ارائه فرمایند

 سپس جناب آقای حکمتی(مدیر هماهنگی امور پژوهشی پژوهشگاه) موضوعات ذیل را براساس دستور جلسه مطرح نمودند:

1-پیشنهاده پژوهشی با عنوان(شناسایی فرآیند شکل گیری و توسعه استفاده ازکتاب‌ها و منابع کمک ‌درسی در نظام آموزشی مدارس ایران (معلمان، اولیا و دانش آموزان)) که توسط پیشنهاده­دهنده (خانم دکتر شکرباغانی)  ارائه شده بود، بررسی شد و نکاتی جهت اصلاح پیشنهاده  توسط اعضای جلسه مطرح شد، لازم به ذکر است این پیشنهاده  با توجه به نیازهای سازمان پژوهش (دفتر انتشارات کمک آموزشی) تهیه و تدوین شده است.

 2- بررسی پیشنهاده پژوهشی باعنوان (ارزشيابي از بسته آموزشي زبان انگليسي پايه يازدهم(مشترك كليه رشته ها)) که توسط پیشنهاده دهنده (خانم دکتر رحیمی نژاد) ارائه شده بود بررسی شد و اعضای جلسه نظرات خود را در این خصوص ارائه نمودند. این پیشنهاده با توجه به نیازهای سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی  تهیه و تدوین شده است.

3- با حمایت مالی از رساله دکتری با عنوان« آسیب شناسی برنامه درسی تربیت بدنی و سلامت دوره اول متوسطه به منظور طراحی الگو برنامه درسی با رویکرد  فرهنگی تربیتی» و پایان نامه کارشناسی ارشد با عنوان « ساخت ابزار ارزیابی و توانبخشی حافظه کاری دیداریفضایی با استفاده از فناوری واقعیت افزوده در کودکان مبتلا به اختلال یادگیری ریاضی» موافقت شد.

 


١٠:٤٨ - چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١٤٩٣٥    /    تعداد نمایش : ٢١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
صفحه اصلي|تماس با ما|پست الكترونيك