جستجو در وب سايت
جهت جستجوی کلمات در بخشهای متفاوت وب سايت از جمله اخبار ، مقالات ، ياداشت روز ، انجمن ها و ...
اوقات شرعي
آب و هوا
weather.ir is down
عضویت در سرویس خبری

آمار بازدیدکنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه : 1914
بازديدکنندگان امروز : 769
کل بازديدکنندگان : 13358805
بازديدکنندگان آنلاین : 1
زمان بارگزاری صفحه : 0/1425 ثانیه
موقعیت : صفحه اصلی > رياست پژوهشگاه٢ > سفر شهرستان هاي استان تهران > گزارش 

ملت ایران در بیست و دوم بهمن حجت را بر همه تمام کرد.مقام معظم رهبری

گزارش
گزارش برگزاري اولين نشست تخصصي كميته‌هاي پژوهشي مناطق تابعه سازمان آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران
نخستين نشست تخصصي كميته‌هاي پژوهشي مناطق تابعه سازمان آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه 20 شهريور ماه، با حضور آقاي يزديخواه رئيس سازمان، آقاي دكتر اسلاميه رئيس پژوهشگاه مطالعات و دبير شوراي تحقيقات وزارت آموزش و پرورش، آقاي زماني معاون پژوهش، برنامه‌ريزي و منابع انساني سازمان، اعضاي كميته‌هاي تخصصي مناطق 27گانه تابعه و جمع كثيري از محققان، صاحبنظران و علاقمندان با هدف تبيين خط مشي پژوهشي سازمان، آشنايي با ديدگاه‌هاي پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، آموزش و مشاركت مديران مناطق در فرايند تصميم‌گيري و تصميم‌سازي پژوهش استاني در محل كانون فرهنگي تربيتي شهر ري برگزار شد.
در اين جلسه آقاي دكتر محمدمهدي اسلاميه رئيس پژوهشگاه مطالعات تعليم و تربيت، با حضور صميمانه در جمع معلمان و محققان، ضمن تأكيد بر نقش و جايگاه پژوهش در آموزش و پرورش، به اهميت فرايند ياددهي يادگيري، اشاره نمود و معلم را به عنوان مديري معرفي نمود كه اين فرايند را رهبري مي‌كند و اجازه نمي‌دهد محيط كلاس خشك و بي‌روح باشد. دبير شوراي تحقيقات وزارت آموزش و پرورش ضمن تشريح فعاليت‌هاي پژوهشي انجام شده در دو سال گذشته، به اجراي موفقيت‌آميز اجراي طرح پژوهشي «پرلز» در ايران اشاره كرد و افزاود كه ايران در سال جاري از ميان 45 كشور عضو مطالعه پرلز در زمره 3 كشور برتر قرار گرفت و موفق گرديد نشان ويژه «تقدير از عملكرد استثنايي و شايسته الگوبرداري» را در اجراي اين پروژه بين‌المللي دريافت نمايد. اين در حالي است كه ايران در سال گذشته نيز در اجراي موفقيت‌آميز مرحله مقدماتي آزمون تيمز 2007 از ميان 58 كشور جهان، به لحاظ كيفيت اجرا و رعايت استانداردهاي بين‌المللي به عنوان 3 كشور برتر معرفي گردد. ايشان كسب اين موفقيت را ناشي از توان علمي موجود در محققان كشور دانست و از شايستگي علمي محققان كشور به ويژه آموزش و پرورش تقدير نمود.
در خاتمه علي سيدطاهرالديني كارشناس مسئول تحقيقات سازمان آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران ضمن تشكر از حضور محققان، اعضاي كميته‌هاي پژوهشي و سپاسگزاري از حضور ميهمانان ويژه، درخصوص روند تشكيل كار گروه‌ها و كميته‌هاي پژوهشي مناطق و برنامه‌هاي پژوهشي سال جاري توضيحاتي را به حاضرين ارائه نمود.
كارشناس تحقيقات
سازمان آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران
© کليه حقوق اين سايت طبق قوانين نرم افزاری مربوط به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مي باشد.