جستجو در وب سايت
جهت جستجوی کلمات در بخشهای متفاوت وب سايت از جمله اخبار ، مقالات ، ياداشت روز ، انجمن ها و ...
اوقات شرعي
آب و هوا
weather.ir is down
عضویت در سرویس خبری

آمار بازدیدکنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه : 1941
بازديدکنندگان امروز : 727
کل بازديدکنندگان : 13610749
بازديدکنندگان آنلاین : 1
زمان بارگزاری صفحه : 0/1406 ثانیه
موقعیت : صفحه اصلی > روابط عمومي  > پرفسور رامان 

ملت ایران در بیست و دوم بهمن حجت را بر همه تمام کرد.مقام معظم رهبری

پرفسور رامان

 

برگزاري هم انديشي رويكردهاي نوين آموزش رياضيات در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با حضور پروفسور باهارات سري رامان

 

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش دوشنبه ، نهم شهريور ماه، هم انديشي با حضور مديران ، اساتيد و اعضاي هيأت علمي پژوهشگاه و كارشناسان ساير واحدها و معاونت هاي وزارت آموزش و پرورش پيرامون تحقيقات و تئوري هاي آموزش رياضيات برگزار شد.
بنا بر اين گزارش ، پرفسور باهارات سري رامان ، صاحب كرسي در دانشگاه مونتاناي آمريكا، با مروري بر تاريخچه تحقيقات و نظريات آموزش رياضي ، شرايط شكل گيري رشته آموزش رياضي به عنوان يك دانش بين رشته اي را به بحث گذاشت.
در اين نشست كه در سالن آمفي تئاتر ساختمان شماره 5 آموزش و پرورش برگزار گرديد، باهارات سري رامان مهم ترين رويكرد ارائه شده در تحقيقات و نظريات آموزش رياضيات را بر شمرد و چكيده اي از تحقيقات كشورهايي همچون آمريكا، هند، استراليا، آلمان و ايتاليا را در آموزش رياضيات بيان كرد.
وي ماهيت آموزش رياضيات را برخاسته از تعامل رشته هايي همچون روانشناسي و جامعه شناسي دانست و افزود: اهميت رشته آموزش رياضيات در خاصيت بين رشته اي بودن آن است و تحقيقات انجام شده در كشورهاي مختلف ، بيانگر تعاملي است كه بين اين رشته و ساير رشته ها برقرار شده ،به گونه اي كه در آينده نزديك ما شاهد شكل گيري گرايش هايي همچون رياضيات زيستي و رياضيات ژنتيك خواهيم بود. از همين رو وقتي ما در حيطه آموزش و رياضيات تحقيق مي كنيم به ناگزير بايد پيشينه اين همكاري بين رشته اي را در نظر داشته باشيم.
اين هم انديشي با استقبال گسترده شركت كنندگان روبرو شد و تعدادي از اساتيد ، پژوهشگران و شركت كنندگان به طرح ديدگاه ها و پرسش هايي از سخنران اين نشست پرداخته و در فضايي تعاملي تجربه هاي تحقيقات آموزش رياضيات در كشورمان را مطرح كردند.
در پايان اين نشست دكتر تحريري نيك صفت ضمن تشكر از سخنران محترم و حاضران اظهار اميدواری كرد كه برگزاري چنين نشست هايي در پژوهشگاه منشاء حركتي نوين براي كمك به آموزش رياضيات در كشورمان به خصوص آموزش و پرورش شود.

برای دستیابی به سرفصل سخنرانی  دکتر رامان اینجا کلیک فرمایید:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© کليه حقوق اين سايت طبق قوانين نرم افزاری مربوط به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مي باشد.