جستجو در وب سايت
جهت جستجوی کلمات در بخشهای متفاوت وب سايت از جمله اخبار ، مقالات ، ياداشت روز ، انجمن ها و ...
اوقات شرعي
آب و هوا
weather.ir is down
عضویت در سرویس خبری

آمار بازدیدکنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه : 1900
بازديدکنندگان امروز : 721
کل بازديدکنندگان : 13610743
بازديدکنندگان آنلاین : 1
زمان بارگزاری صفحه : 0/1250 ثانیه
موقعیت : صفحه اصلی > روابط عمومي  > حضور در شبکه چهار سیما 

ملت ایران در بیست و دوم بهمن حجت را بر همه تمام کرد.مقام معظم رهبری

حضور در شبکه چهار سیما

 

خانم دكتر تحريري نيك صفت :روابط صميمانه والدين، شخصيت متعادل تری در فرزندان ايجاد مي كند.

 

 
به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، صبح روز 88/6/10، دكترهاجر تحريري نيك صفت، رييس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، با حضور در برنامه زنده شبكه چهار سيما با عنوان" ارديبهشت"ضمن بيان نقش ، وظايف و تكاليف پدر و مادر، نسبت به تربيت فرزندان، مشكلات ارتباطي دختران و پسران را در تعامل با والدين بيان نمودند.
ايشان با تأكيد بر نقش مادر در شكل گيري شخصيت فرزندان به وي‍‍‍ژه تا شش سالگي ، همراهي و كمك پدران را در اين مسير موضوع مهم و تأثيرگذار دانست.
وي با بيان موضوع فوق افزود: تحقيقات بسياري نشان داده كه هر چه فضاي حاكم بر خانواده و نحوه تعامل بين زن و شوهر عاشقانه تر و صميمي تر باشد، تعادل شخصيتي مناسب تري در فرزندان شكل مي گيرد و سلامت رواني ، تعادل روحي و رشد فكري بچه ها تا حد بالايي به محبت آميز بودن روابط كلامي و روابط منطقي و عاطفي پدر و مادر وابسته است.
دكتر نيك صفت در ادامه گفت: مادران و پدران شاغل بايد نهايت تلاش را براي عدم انتقال سختي ها و مشقات محيط كار به خانواده به كار ببرند ،چرا كه انتقال سختي هاي محيط شغلي به خانه ، جز ايجاد استرس و اضطراب در فضاي خانواده، تأثير ديگري ندارد.
اين گزارش مي افزايد، خانم دكتر تحريري نيك صفت اشاره كردند كه صرفا با تولد فرزند، ما پدر و مادر نمي شويم؛ بلكه ابتدا بايد نقش مادري و پدري را در خود ايجاد كرده ؛ آن را بپذيريم و نسبت به آن احساس مسووليت كنيم.
ايشان در ادامه بر نكات ديگري نظير ايجاد اعتماد به نفس در فرزندان ، حتي الامكان با سرزنش نكردن بچه ها، آموزش فرزندان براي تبلور هويت ايراني و اسلامي و اهميت حضور كيفي پدران و مادران در خانواده تاكيد كردند.

 

© کليه حقوق اين سايت طبق قوانين نرم افزاری مربوط به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مي باشد.