جستجو در وب سايت
جهت جستجوی کلمات در بخشهای متفاوت وب سايت از جمله اخبار ، مقالات ، ياداشت روز ، انجمن ها و ...
اوقات شرعي
آب و هوا
weather.ir is down
عضویت در سرویس خبری

آمار بازدیدکنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه : 1176
بازديدکنندگان امروز : 1417
کل بازديدکنندگان : 13504644
بازديدکنندگان آنلاین : 1
زمان بارگزاری صفحه : 0/1406 ثانیه
موقعیت : صفحه اصلی > پژوهشكده كودكان استثنايي > اخبار،مقالات و همایشها > اخبار و مقالات مرتبط > ١ 

ملت ایران در بیست و دوم بهمن حجت را بر همه تمام کرد.مقام معظم رهبری

١

 

سازمان آموزش و پرورش استثنايي: همکاري مراکز علمي در پيشگيري از معلوليت ها، موثر است.

 
 
رييس سازمان آموزش و پرورش استثنايي کشور گفت:همکاري مجموعه سازمان ها و نهادهاي علمي با آموزش و پرورش به عنوان يکي از محورهاي مهم و اصلي در امر پيشگيري از معلوليت ها ، بسيار تاثير گذار است.

به گزارش  ايرنا،"سوسن کشاورز" در همايش پيشگيري از معلوليت ها در دانشکده روانشناسي دانشگاه تهران اظهار داشت:يکي از اهداف شاخص اين سازمان، تلاش در راستاي کم کردن و جلوگيري از بروز معلوليت هاي ذهني و رفتاري است.
 
وي با بيان اينکه در شرايط کنوني،پيشگيري از معلوليت ها نياز به عزم ملي دارد، ادامه داد: ما در بخش آموزش و پرورش استثنايي بايد بتوانيم سطح آگاهي را در طيف هاي مختلف ارتقاء داده تا از بروز معلوليت هايي که قابل پيشگيري هستند ، جلوگيري کنيم.
 
کشاورز با اشاره به اينکه طرح هاي مطالعات و تحقيقاتي را در مراکز علمي در راستاي شناسايي معلوليت ها جهت دهي و هدايت کرده ايم، افزود: تلاش مي کنيم براي دست يابي به اهدافمان، همه ساله چنين همايش هايي را برگزار کرده و نتايج حاصل از آن را پيگيري کنيم.
 
معاون وزير آموزش و پرورش با تاکيد بر اينکه طرح سنجش سلامت و غربالگري يکي از طرح هايي است که کمک بسياري در پيشگيري از آسيب ها داشته است ،‌گفت: بايد تلاش شود براي کشف معلوليت ها از زمان آغاز ازدواج با فعاليت هاي پيشگيرانه از بروز معلوليت ها جلوگيري شود.
 
کشاورز، تقويت آموزش خانواده ها را از ديگر برنامه هاي اين سازمان دانست و گفت: پيشگيري از معلوليت ها يکي از سياست هاي اصلي ماست و ما در تلاشيم با تعامل بيشتر ميان مراکز علمي و مراکز اجرايي مباحث تئوري را عملياتي کنيم.
 
او با اشاره به آموزه هاي ديني در امر پيشگيري از معلوليت ها ،گفت: در آموزه هاي دين ما براي زمان تشکيل خانواده، ويژگي هاي همسر مطلوب و خصوصيات پدر و مادر دستوراتي مطرح شد که عمل به آنها مي تواند در سلامت جنين شکل گرفته، تاثير گذار باشد.

 

© کليه حقوق اين سايت طبق قوانين نرم افزاری مربوط به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مي باشد.