جستجو در وب سايت
جهت جستجوی کلمات در بخشهای متفاوت وب سايت از جمله اخبار ، مقالات ، ياداشت روز ، انجمن ها و ...
اوقات شرعي
آب و هوا
weather.ir is down
عضویت در سرویس خبری

آمار بازدیدکنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه : 1612
بازديدکنندگان امروز : 1972
کل بازديدکنندگان : 13503105
بازديدکنندگان آنلاین : 3
زمان بارگزاری صفحه : 0/1406 ثانیه
موقعیت : صفحه اصلی > روابط عمومي  > نشست با دو معاون 

ملت ایران در بیست و دوم بهمن حجت را بر همه تمام کرد.مقام معظم رهبری

نشست با دو معاون

 

پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش ميزبان دو معاون وزير

 
روابط عمومي پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش :
 
یکشنبه چهارم بهمن 88، نشست مشترك مديران ،اعضاي هيأت علمي و مشاوران پژوهشگاه با سركار خانم قربان، معاون محترم آموزش ابتدايي و جناب آقاي سحرخيز، معاون محترم آموزش متوسطه در سالن كنفرانس پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در اين جلسه در خصوص زمينه هاي مشترك كاري بين پژوهشگاه با اين دو معاونت آموزشي بحث و تبادل نظر صورت گرفت. در اين جلسه آقاي سحرخيز در خصوص مسائل فراروي نظام آموزشي به ويژه دوره متوسطه مطالبي عنوان كردند كه در رأس آن، مشكل نيروي انساني، رضايت شغلي و انگيزه كار در آموزش و پرورش قرار داشت كه در همين راستا به جايگاه محوري پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و يافتن راهكارهايي براي حل و رفع اين مسائل تأكيد كردند.


بنابراين گزارش خانم قربان معاون محترم آموزش ابتدايي نيز زمينه هاي مشترك كاري را با پژوهشگاه مرور كردند و گفتند: در آموزش و پرورش نيازها و مسائل به خوبي شناسايي شده اند اما نياز ضروري به راهكارهاي اجرايي براي پياده كردن استراتژي ها كماكان وجود دارد. ايشان در ادامه افزوند: تمام استراتژي هاي ما زماني موفق اند كه راهكارهاي اجرايي برای آنها ارائه شود. پژوهشگاه اين نياز را مي تواند مرتفع كند.

خانم قربان با اشاره به ضرورت نهادينه كردن فرهنگ پژوهش در مدارس و بخصوص آموزش ابتدايي اظهار داشتند؛ پژوهش، پرسشگري و مهارت حل مسئله را بايد از دوره ابتدايي شروع كنيم و مديران و پژوهشگران پژوهشگاه مطالعات آموزش وپرورش بايد ما را در اين خصوص ياري كنند.

در ادامه خانم دكتر تحريري نيك صفت ضمن خير مقدم به ايشان از آمادگي كامل پژوهشگاه براي هر نوع پاسخگويي به مسائل و نيازهاي پژوهشي اين دو معاونت آموزشي خبر دادند؛ ايشان در ادامه ضمن مرور مهم ترين پروژه ها و اولويت هاي پژوهشي كه از سوي دستگاه ها و بخش هاي مختلف وزارت آموزش و پرورش به اين پژوهشگاه ارجاع گرديده، پژوهش در خصوص تربيت معلم و سه پروژه تحقيقاتي، رياضي، علوم و سواد خواندن و شناسايي چالش ها و راهكارها در اين خصوص توضيحاتي ارائه كردند. و اظهار اميدواري كردند كه با اقبال خوبي كه وزير محترم به امر پژوهش دارند بتوانيم عرصه تصميم گيري و اجرا را براساس پژوهش بنا كنيم.

در پايان اين جلسه هر يك از حاضران به ارائه نظرات خود درباره تعميق تعامل پژوهشگاه و ارتباط صف و ستاد در حضور دو معاون محترم وزارت آموزش و پرورش پرداختند.

 

يکشنبه 4 بهمن 1388   

 

© کليه حقوق اين سايت طبق قوانين نرم افزاری مربوط به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مي باشد.