صفحه اصلينقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > مركز ملي مطالعات بين المللي پرلز و تيمز > اخبار > اخبار مردادماه ١٣٨٩ 
اخبار مردادماه ١٣٨٩

 

تازه‌های مرکز ملی مطالعات تیمز و پرلز پژوهشگاه (1)
  

کتاب "مجموعه سوال‌های قابل انتشار فیزیک و ریاضیات تیمر پیشرفته 2008" ویژه دانش‌آموزان رشته ریاضی فیزیک پیش‌دانشگاهی منتشر گردیده این کتاب در بردارنده کلیه سوال‌های پاسخ‌ساز (Constructed- Response) و چند گزینه‌ای Multiple_ Choice فیزیک و ریاضیات تیمز پیشرفته 2008 دوره پیش‌دانشگاهی، رشته ریاضی و فیزیک با کلید و راهنمای تصحیح و همراه با متوسط درصد پاسخ صحیح دانش‌آموزان ایران در مقایسه با متوسط درصد پاسخ صحیح کشورهای شرکت کننده است که مجوز انتشار آن‌ها از طرف انجمن بین‌المللی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی IEA صادر گردیده است.
هدف از انتشار این مجموعه،‌ آشنا ساختن دبیران و کارشناسان آموزشی دوره پیش‌دانشگاهی (سال آخر متوسطه) به ویژه دبیران ریاضی و فیزیک با اهداف، حیطه‌ها، روش‌ها و سطوح ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در تیمز پیشرفته 2008 می‌باشد تا از این طریق ضمن آگاهی از ملاک‌ها و ویژگی‌های تهیه و تدوین آزمون‌های استاندارد، طراحی روش‌های تدریس و ارزشیابی آموزشی، شرایط لازم را برای کیفیت بخشی به فرایند یاددهی- یادگیری فراهم سازد.
گفتنی است که مرکز ملی مطالعات تیمز و پرلز تا کنون 5 جلد کتاب از مجموعه سوال‌های تیمز 2007، پرلز 2006 در دروس و پایه‌های مختلف تحصیلی برای استفاده معلمان و دانش‌آموزان منتشر کرده است.
علاقه‌مندان برای تهیه کتاب‌های فوق می‌توانند به واحد انتشارات پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مراجعه نمایند.  


 
تازه‌های مرکز ملی مطالعات تیمز و پرلز پژوهشگاه (2)

 

كارگاه آموزشی "آشنایی عملی با برنامه نرم‌افزاری IDB ویژه تحلیل داده‌های مطالعات بین‌المللی تیمز و پرلز برگزار شد
  

نخستین کارگاه آموزشی "آشنایی عملی با برنامه نرم‌افزاری IDB ویژه تحلیل داده‌های مطالعات بین‌المللی تیمز و پرلز با حضور کارشناسان و مجریان طرح‌های پژوهشی تیمز و پرلز در تاریخ 25/5/89 در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار شد.
در این کارگاه آقای مسعود کبیری مدیریت ورود داده‌های مرکز ملی مطالعات تیمز و پرلز ایران ضمن معرفی ویژگی‌های منحصر بفرد برنامه نرم‌افزاری IDB،- ارسالی از مرکز داده‌پردازی هامبورگ آلمان وابسته به -IEA مراحل تحلیل داده‌های ملی تیمز و پرلز با توجه به انواع متغیرهای مرتبط با عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان را ارائه نمود.
فایل آموزشی برنامه کارگاه برای استفاده علاقمندان در لینک مرکز ملی مطالعات تیمز پرلز قرار داده شده است.

 


تازه‌های مرکز ملی مطالعات تیمز و پرلز پژوهشگاه (3)
 

برگزاری همایش بین‌المللی آموزش علوم و فن آوری با تأکید در جهان اسلام بر روی سایت انجمن بین‌المللی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی IEA
 

با تلاش هماهنگ کننده ملی تیمز و پرلز ایران، و مذاکره با مقامات عالی رتبه انجمن بین‌المللی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی IEA در پنجمین اجلاس تیمز 2011 که در کشور جمهوری چک (شهر پراگ) برگزار گردید خبر برگزاری همایش بین‌المللی آموزش علوم و فن‌آوری در صفحه نخست سایت IEA قرار گرفت. برای مشاهده لینک همایش در سایت IEA می توان به آدرس  WWW.IEA.nl مراجعه نمود.

 

صفحه اصلي |تماس با ما|پست الكترونيك