صفحه اصلينقشه سايتپست الكترونيك
جستجوی پیشرفته جستجو در وب
از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)
چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
موقعیت : صفحه اصلی > مركز ملي مطالعات بين المللي پرلز و تيمز > اخبار > اخبار بهمن ماه ٨٩ 
اخبار بهمن ماه ٨٩

 

بر اساس گزارش مرکز ملی مطالعات تیمز و پرلز، آزمون بین‌المللی تیمز و پرلز2011 از 21فروردین لغایت 14اردیبهشت 1390 در سراسر کشور به اجرا در می‌آید.
در این دو آزمون بیش از 12 هزار نفر دانش‌آموز در پایه چهارم ابتدایی و سوم راهنمایی شرکت دارند.
آزمون پرلز که توانایی سواد خواندن دانش‌آموزان را می‌سنجد در پایه چهارم ابتدایی و آزمون تیمز که عملکرد ریاضیات و علوم را می‌سنجد در پایه چهارم ابتدایی و سوم‌راهنمایی اجرا می‌شود.
گفتنی است که برای نخستین بار تیمز و پرلز در پایه چهارم ابتدایی به طور همزمان به اجرا در می‌آید این همزمانی فرصت بسیار ارزنده‌ایی را برای کشورهای شرکت کننده فراهم می آورد تا عملکرد سواد خواندن دانش‌آموزان را با عملکرد ریاضیات و علوم آن‌ها در همان پایه مقایسه کرد.

برای آموزش و توجیه هماهنگ کنندگان و مجریان استانی آزمون تیمز و پرلز قرار است یک کارگاه آموزشی در تاریخ 11 اسفند 89 در محل پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار شود. پیش‌بینی می‌شود بیش از 120 هماهنگ کننده و مجری استانی در این کارگاه شرکت می نمایند.

در کارگاه آموزشی و توجیهی اجرای آزمون تیمز و پرلز، ضمن معرفی مواد آزمون تیمز و پرلز (دفترچه‌ها و پرسشنامه‌ها)، شرایط و شیوه‌های اجرای آزمون بر اساس دستورالعمل‌های ارسالی از مرکز بین‌المللی مطالعه تیمز و پرلز آموزش داده می‌شود.

هماهنگ کنندگان و مجریان استانی آزمون تیمز و پرلز برای آمادگی بیشتر می‌توانند از هم اکنون فایل
Pdf مجموعه راهنماها و دستورالعمل‌های اجرای آزمون را در سایت پژوهشگاه آدرس www.rie.ir لینک مرکز ملی مطالعات تیمز و پرلز دریافت نمایند.

صفحه اصلي|تماس با ما|پست الكترونيك