جستجو در وب سايت
جهت جستجوی کلمات در بخشهای متفاوت وب سايت از جمله اخبار ، مقالات ، ياداشت روز ، انجمن ها و ...
اوقات شرعي
آب و هوا
weather.ir is down
عضویت در سرویس خبری

آمار بازدیدکنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه : 4787
بازديدکنندگان امروز : 782
کل بازديدکنندگان : 13433375
بازديدکنندگان آنلاین : 2
زمان بارگزاری صفحه : 0/1623 ثانیه
موقعیت : صفحه اصلی > معلم پژوهنده > پيام رياست مجلس 

ملت ایران در بیست و دوم بهمن حجت را بر همه تمام کرد.مقام معظم رهبری

پيام رياست مجلس
بسمه تعالي
 
پيام رئيس مجلس شوراي اسلامي
به گردهمايي آموزشي و پژوهشي معلمان پژوهنده كشوري و استاني
 
 
بسم الله الرحمن الرحيم

گرد آمدن معلمان منتخب پژوهنده در يك همايش ملي در هفته پژوهش، اقدام مباركي است كه مي‌بايد بدان ارج نهاد و از بانيان و مبتكران آن و بويژه از پژوهشكده تعليم و تربيت وزارت آموزش و پرورش و همه معلمان پژوهنده قدرداني نمود.
سالها پيش كه افتخار خدمت در سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي را داشتم يك‌بار در ميان مجموعه كتابهاي خارجي كه براي كتابخانه سازمان خريداري شده بود به كتابي برخورد كردم حاوي يكصد راه حل و روش جديد آموزشي موفق و برخاسته از متن عمل، كه توسط معلمان فكور و پژوهنده كشف و اجرا شده بود و به صورت كتابي براي استفاده معلمان ديگر در آمده بود. اين كتاب در آن زمان توجه مرا به اهميت آنچه امروز در پژوهشكده تعليم و تربيت، «اقدام پژوهي» نام گرفته، جلب كرد و همواره آرزو مي‌كردم در كشور ما نيز فرصتي براي ترويج آنچه من ترجيح مي‌دهم آن را در قياس با «آموزش ضمن خدمت»، «پژوهش ضمن خدمت» بنامم، پديد آيد و به معلمان امكان داده شود تا يافته‌هاي نوين و راه‌حلهاي يگانه و هنرمندانه خود را چونان دستاوردي معتبر و رهاوردي دلپذير به همكاران خود عرضه كنند. اكنون مي‌توانم خوشوقتي خود را از تحقق يافتن آن آرزو، اظهار كنم و بار ديگر آرزو كنم كه اين قدمهاي نخستين تا رسيدن به سرمنزل مقصود ادامه پيدا كند.
اگر تلاش در اين عرصه پهناور ، به دور از شتابزدگي به صورت عالمانه و مستمر ادامه يابد و شوق و ذوق معلمان براي كشف راههاي تازه در بستر عمل و اقدام برانگيخته شود، بي‌گمان «پژوهش ضمن خدمت» يا به تعبير شما «اقدام پژوهي» مي‌تواند پژوهشهاي دانشگاهي و نظري را در عرصه تعليم و تربيت تكميل و تصحيح و تأييد كند . گسترش «پژوهشهاي دانشگاهي و نظري را در عرصه تعليم و تربيت تكميل و تصحيح و تأييد كند. گسترش «پژوهش ضمن خدمت» مي‌تواند معلماني را كه از استعداد و خلاقيت برخوردارند از ملال ناشي از كار يكنواخت در كلاسهاي درس برهاند و تدريس را از صورت يك حرفه عادي به يك منبع الهام بخش براي كشف و ابداع درآورد و به حيات شغلي معلمان نشاط و حركت بخشد. اين اقدام، همچنين مي‌تواند به گنجينه روشهاي معطوف به عمل در آموزش و پرورش بيفزايد و آن را غني‌تر سازد. مدرسه دريايي از واقعيت‌هاي آموزشي است و «پژوهش ضمن خدمت» مي‌تواند معلمان را به جاي تماشاي سطح اين دريا به غواصي و شناگري در اعماق آن تشويق كند. علاوه بر اين، گسترش پژوهش ضمن خدمت، جايي براي اين نگراني كه مبادا نتايج تحقيقات در قفسه‌هاي كتابخانه‌ها دفن شود و بي‌استفاده بماند باقي نمي گذارد چرا كه اين بار اين پژوهش از متن عمل برخاسته و سودمندي و كارآيي خود را، نخست در ميدان عمل به اثبات رسانده است.
اميدوارم اكنون كه جامعه علمي كشور ما تلاش گسترده‌اي را براي ايجاد نهضت علمي و جنبش نرم‌افزاري آغاز كرده، اين اقدام وزارت آموزش و پرورش نيز حلقه‌اي كارساز از زنجيره اقداماتي كه هم اكنون در همه سطوح علمي و پژوهشي در جمهوري اسلامي ايران آغاز شده ، محسوب شود و فردايي بهتر از امروز را در پرتو انقلاب اسلامي به جامعه ايران نويد دهد.
غلامعلي حداد عادل
رئيس مجلس شوراي اسلامي
 
21/09/1383  ساعت مخابره خبر : 01:52 
منبع خبر : واحد خبري معلم پژوهنده 
© کليه حقوق اين سايت طبق قوانين نرم افزاری مربوط به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مي باشد.