جستجو در وب سايت
جهت جستجوی کلمات در بخشهای متفاوت وب سايت از جمله اخبار ، مقالات ، ياداشت روز ، انجمن ها و ...
اوقات شرعي
آب و هوا
weather.ir is down
عضویت در سرویس خبری

آمار بازدیدکنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه : 2445
بازديدکنندگان امروز : 426
کل بازديدکنندگان : 13626512
بازديدکنندگان آنلاین : 1
زمان بارگزاری صفحه : 0/1250 ثانیه
موقعیت : صفحه اصلی > پژوهشكده تعليم و تربيت > دفتر انديشه هاي امام  > ٥ 

ملت ایران در بیست و دوم بهمن حجت را بر همه تمام کرد.مقام معظم رهبری

٥
پژوهشگاه آموزش و پرورش

پژوهشكده تعليم و تربيت

خلاصه گزارش

طرح مصاحبه با صاحبنظران حوزه‌هاي تعليم و تربيت، مديران حوزه ستادي، مسئولان ارشد اجرايي و قانونگذار و
علماي حوزه علميه در رابطه با گسترش انديشه‌هاي حضرت امام(ره)

مجري طرح: جناب آقاي دكتر سيد كاظم اكرمي و سركار خانم كلاري

پاييز 1386

گسترش انديشه‌هاي امام خميني(‌ره)‌ در برنامه‌هاي آموزش و پرورش موضوعي چند‌وجهي در زمينه برنامه‌ريزي درسي‌، ‏‌روش‌هاي آموزش، ‏‌طراحي آموزشي و ... است. با توجه به اينكه چنين امري در نظام برنامه‌ريزي درسي كشور سابقه مدون ندارد،‏ بهره‌مندي از نظرات كارشناسان و صاحب‌نظران در حوزه تعليم و تربيت و مديران حوزه ستادي آموزش و پرورش و مسئولان ارشد اجرايي و قانونگذار به عنوان يك راه مهم و قابل توجه در شناخت شيوه‌هاي مناسب گسترش اين انديشه‌ها محسوب مي‌شود. اقدام حاضر با هدف شناخت و تحليل و جمع بندي اين نظرات مي‌باشد. مصاحبه‌ها طي فرايند پيشنهاد شده، باصاحبنظران انجام ‌شده و در پايان الگوي پيشنهادي براي جمع‌بندي‏، تدوين و استفاده از نتايج ارائه شده است.
مصاحبه‌شوندگان 25 نفر از صاحبنظران حوزه‌هاي تعليم و تربيت، مديران حوزه ستادي، مسئولان ارشد اجرايي و قانونگذار و علماي حوزه علميه مي‌باشند.
پرسش‌هاي مصاحبه به تناسب رشته و تحصيل مصاحبه‌شونده متفاوت است. فهرستي از سئوال‌هاي پيشنهادي تنظيم و با نظرخواهي از چند كارشناس تعليم و تربيت اصلاح و نهايي شد. چهار‌چوب كلي سئوال‌ها، قابليت انديشه‌ها و شخصيت امام براي ورود به برنامه‌هاي نظام آموزش و پرورش و راهكارها و روش هاي مناسب انتقال اين انديشه‌ها و خصوصيات از طريق برنامه‌هاي آموزش و پرورش در سطوح خرد و كلان مي‌باشد.
پس از انجام مصاحبه‌ها و ويرايش و تأييد نهايي آن‌ها توسط مصاحبه‌شوندگان محتواي هر مصاحبه با توجه به ملاك‌ها و معيارهاي برنامه‌ريزي آموزشي و درسي توسط كارشناسان بازبيني و بررسي و موضوعات كاربردي استخراج شده و در پايان گزارشي از كاربردهاي پيشنهادي به صورت موضوعي تدوين و ارائه گرديده است. متن مصاحبه‌ها نيز به صورت يك مجموعه مكتوب و مستند و به نحو مقتضي در دست چاپ مي‌باشد‏ و ‏‌دراختيار كارشناسان ‏‌برنامه به عنوان برنامه‌ريزان و معلمان آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.
© کليه حقوق اين سايت طبق قوانين نرم افزاری مربوط به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مي باشد.