جستجو در وب سايت
جهت جستجوی کلمات در بخشهای متفاوت وب سايت از جمله اخبار ، مقالات ، ياداشت روز ، انجمن ها و ...
اوقات شرعي
آب و هوا
weather.ir is down
عضویت در سرویس خبری

آمار بازدیدکنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه : 1598
بازديدکنندگان امروز : 2011
کل بازديدکنندگان : 13503144
بازديدکنندگان آنلاین : 2
زمان بارگزاری صفحه : 0/1250 ثانیه
موقعیت : صفحه اصلی > روابط عمومي  > جلسه بررسي ارزشيابي توصيفي 

ملت ایران در بیست و دوم بهمن حجت را بر همه تمام کرد.مقام معظم رهبری

جلسه بررسي ارزشيابي توصيفي

 

برگزاری نشست علمی:

بررسی ارزشیابی توصیفی ، چالش ها و راهکارها

 
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش،  نشستی علمی به منظور بررسی  چالش ها ی اجرای ارزشیابی توصیفی وراهکارهای آن ،  با حضور رئیس پژوهشگاه، صاحبنظران ، استادان دانشگاه و  جمعی از معلمین مناطق 19 گانه شهر تهران در روز دوشنبه  25/3/88  در سالن اجتماعات ساختمان شماره 5 آموزش و پرورش، برگزارشد.

 
 نشست علمی  با حضور  دکتر مهر محمدی( استاد دانشگاه تربیت مدرس) ، دکتر کیامنش( استاد دانشگاه تربیت معلم)، دکتر پاشا شریفی ( استاد دانشگاه آزاد اسلامی) خانم دکتر تحریری نیک صفت (رئیس پژوهشگاه) دکتر حسنی (معاون موسسه پژوهش و نوآوری آموزشی)، شکوهی (معاون دفتر پیش دبستانی و ابتدایی )و  خوش خلق (مدیر گروه ارزشیابی پژوهشگاه) و جمعی از معلمین شهر تهران و کارشناسان ذیربط آغاز به کار نمود.

 
در ابتدا ، رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش  گزارشی از نتایج 5 ساله ارزشیابی های به عمل آمده توسط پژوهشگاه در خصوص طرح ارزشیابی توصیفی را ارائه نموده وسپس  فرآیند اجرای ارزشیابی توصیفی در مدارس توسط معاون دفتر ابتدایی و پیش دبستانی مطرح گردید.

 
 در ادامه نشست مدیر گروه ارزشیابی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با طرح نقد های مطرح شده در پژوهش های انجام شده پیرامون موضوع، در ارتباط با مبانی فلسفی و نظری ارزشیابی توصیفی بحث را آغاز کرده و از اعضای میزگرد  به نظرات و دیدگاههای خود بیان نمودند.

 
در پایان، نشست بر ایجاد ساز و کارهای مناسب اجرایی برای ارزشیابی توصیفی در مدارس تاکید گردید، واشاره شد که می بایست طرح ارزشیابی توصیفی متناسب با امکانات موجود اصلاح و تعدیل شود؛  همچنین توصیه گردید تا اجرای ارزشیابی توصیفی  با توجه به  انگاره ها و مبانی نظر ی انجام شود، تا از هر گونه  اعمال سلیقه  فردی در اجرای آن پیش گیری به عمل آید.

 

  

 

 

 

© کليه حقوق اين سايت طبق قوانين نرم افزاری مربوط به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مي باشد.