جستجو در وب سايت
جهت جستجوی کلمات در بخشهای متفاوت وب سايت از جمله اخبار ، مقالات ، ياداشت روز ، انجمن ها و ...
اوقات شرعي
آب و هوا
weather.ir is down
عضویت در سرویس خبری

آمار بازدیدکنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه : 1373
بازديدکنندگان امروز : 1966
کل بازديدکنندگان : 13503099
بازديدکنندگان آنلاین : 2
زمان بارگزاری صفحه : 0/1250 ثانیه
موقعیت : صفحه اصلی > روابط عمومي  > آیین نامه مطالعات علمی 

ملت ایران در بیست و دوم بهمن حجت را بر همه تمام کرد.مقام معظم رهبری

آیین نامه مطالعات علمی

 

تصويب آيين نامه تشكيل كميته اجرايي مطالعات ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي ارزشيابي پيشرفت تحصيلي

1388/6/7

 

آيين نامه تشكيل كميته اهداف، معيارها، شاخص‌ و دستورالعمل اجرايي مصوبه جلسه هفتصدو هشتاد و پنج شوراي عالي آموزش و پرورش به منظور طراحي و مشاركت جمهوری اسلمی ایران در مطالعات ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي ارزشيابي پيشرفت تحصيلي از سوي وزير آموزش و پرورش تاييد و ابلاغ گرديد.

به گزارش روابط عمومي، پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، هاجر تحريري نيك صفت رئيس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گفت: آيين نامه پيشنهادي تشكيل كميته اهداف، معيارها، شاخص‌ها و نيز دستورالعمل اجرايي موضوع بند 4 مصوبه جلسه 785 شوراي عالي آموزش و پرورش در خصوص طراحي و مشاركت در مطالعات ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي ارزشيابي پيشرفت تحصيلي و نيز اجرا و كاربست نتايج آن به تاييد وزير محترم آموزش و پرورش رسيد و از اين پس در كليه مراجع ذيربط اجرايي مي‌باشد.

تحريري نيك صفت افزود: «كميته اجرايي مذكور كه متشكل از نه نفر اعضا مي‌باشد، مسئول سياستگذاري و طراحي مطالعات ارزشيابي آموزشي و تربيتي، اتخاذ تدابير و ساز و كارهاي لازم براي بهره‌گيري از نتايج مطالعات و استخراج معيارها و شاخص‌هاي سنجش و ارزشيابي تحصيلي خواهد بود».

گفتني است؛ رئيس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش به عنوان رئيس كميته، معاون آموزش و نوآوري، رئيس سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي، معاون پرورشي و تربيت بدني، مديركل دفتر همكاري‌هاي علمي و بين‌المللي، مدير اجرايي مطالعات ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي تيمز و پرلز و نيز سه نفر از اعضاي هيات علمي خبره و آشنا با مطالعات بين‌المللي و مرتبط با حوزه‌هاي فعاليت، نه نفر عضو اين كميته را تشكيل مي‌دهند و دبيرخانه كميته مذكور در پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مستقر خواهد بود. همچنين لازم به ذكر است در اين آيين‌نامه شرح وظايف كميته مذكور تعيين و تصويب گرديده است.

 

© کليه حقوق اين سايت طبق قوانين نرم افزاری مربوط به پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش مي باشد.